۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
پشتیبانی اینستاگرام از NFT
ارز دیجیتال

آغاز پشتیبانی از NFTهای اتریوم، سولانا، پالیگان و فلو در اینستاگرام به صورت آزمایشی

پشتیبانی NFT‌ های برخی از محبوب‌ترین شبکه‌های بلاک چین به زودی به اینستاگرام می‌آیند. NFT های اتریوم، سولانا، پالیگان و فلو بیشترین مجموعه‌های این حوزه را به خود اختصاص داده‌اند. Ethereum و Bored Apes از نظر ارزش بازار در حوزه NFT‌ها پیشتاز هستند.

طرح پشتیبانی اینستاگرام از NFT های اتریوم، سولانا، پالیگان و فلو به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. این طرح آزمایشی با گروه کوچکی از طرفداران NFT در آمریکا انجام می‌شود. البته هنوز مشخص نیست که اینستاگرام  تمامی شبکه‌های مذکور را همزمان پشتیبانی کند یا خیر.

پشتیبانی اینستاگرام از NFT های اتریوم، سولانا، پالیگان و فلو

اینستاگرام قصد پشتیبانی از کیف پول‌های رمزنگاری معروف مانند MetaMask را دارد. کاربران با اتصال کیف پول خود به اینستاگرام قادر به اثبات مالکیت دارایی NFT و استفاده از آن به عنوان تصویر پروفایل خود خواهند بود.

CoinDesk اعلام کرد اینستاگرام بابت پست کردن و به اشتراک‌گذاری NFTها هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند. در گذشته توییتر نیز بابت تصاویر پروفایل hexagonal خود در ماه ژانویه از کاربران پولی دریافت نکرده بود.

اینستاگرام پشتیبانی از حوزه NFT را گسترش خواهد داد

تصمیم اینستاگرام مبنی بر پشتیبانی از NFTهای شبکه‌های معروف بلاک چین، هجوم فرهنگی جدیدی برای این صنعت به ارمغان خواهد آورد. اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. بسیاری از این افراد از اینستاگرام جهت تبلیغ و بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت متا، در ماه مارس بدون فاش کردن جزئیات زیادی از این ابتکار انتقاد کرد. The Financial Times پیش‌تر از تصمیم متا برای اجرای آزمایشی NFT خود را در اینستاگرام خبر داده بود. متا قصد داشت طرح آزمایشی NFT خود با گزینه‌ عضویت گروهی و ضرب کردن توکن‌ها (minting) را در فیسبوک اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *