۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
آیفون 15 سری پرو
موبایل

آیفون ۱۵ سری پرو، سال آینده به تراشه A17 Bionic مجهز می‌شوند

به فاصله چند هفته مانده به رونمایی از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ ، شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آن‌ها هستیم. گزارشی جدید مدعی شده که آیفون ۱۵ سری پرو، سال آینده به تراشه A17 Bionic مجهز می‌شوند.

با توجه به شایعات موجود، تراشه A16 قرار نیست از نظر لیتوگرافی جهش بزرگی داشته باشد و فقط بر روی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به کار گرفته خواهد شد. بنابراین مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ از همان تراشه A15 نسل قبلی استفاده می‌کنند. اپل در گذشته معمولا در مدل‌های پرو رم بیشتری ارائه می‌کرد اما این محصولات هم تراشه‌ای مثل مدل‌های استاندارد داشتند.

ظاهرا با معرفی سری آیفون ۱۴ این رویکرد استفاده از یک تراشه تغییر می‌کند و البته به نظر می‌رسد در نسل‌های بعدی هم این استراتژی ادامه می‌یابد.

تراشه A17 Bionic، تنها برای آیفون ۱۵ سری پرو

ظاهرا اپل برای آیفون‌های سال ۲۰۲۳ به سراغ چیپ A17 Bionic می‌رود؛ تراشه‌ای که به احتمال زیاد با لیتوگرافی ۳ نانومتری TSMC به تولید می‌رسد.

آیفون 15

اپل امسال برای مدل‌های پرو آیفون ۱۴ از تراشه A16 Bionic استفاده می‌کند و دو مدل دیگر با چیپ A15 Bionic عرضه می شود. پس با توجه به شایعات در مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵ از تراشه A16 Bionic استفاده خواهد شد.

با چنین رویکردی فاصله میان مدل‌های پرو و استاندارد  افزایش می یابد تا کاربران بیشتر به سمت خرید مدل‌های پرو تمایل پیدا کنند. همچنین راهی برای توجیه کردن افزایش قیمت این محصولات نیز می تواند باشد.

انتظار می‌رود اپل در تراشه A17 Bionic از ۶ هسته پردازشی استفاده کند که شامل دو هسته قدرتمند و چهار هسته کم‌مصرف می‌شود. پردازشگر گرافیکی این تراشه هم قدرتمندتر از گذشته خواهد بود.

احتمالا تراشه A17 Bionic به علت استفاده از لیتوگرافی ۳ نانومتری مصرف انرژی بهینه‌تری نسبت به نسل‌های قبلی خواهد داشت. این کاهش مصرف انرژی می‌تواند منجر به افزایش شارژدهی آیفون‌ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *