۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
اتصال مستقیم گوشی‌های هوشمند به استارلینک
اینترنت و شبکه

از سال آینده گوشی‌های هوشمند مستقیما به استارلینک متصل می شوند

اسپیس ایکس سرویس جدیدی ارائه می‌دهد که اتصال مستقیم گوشی‌های هوشمند به استارلینک را از سال آینده ممکن می کند.

اپراتور T-Mobile در جریان برگزاری رویدادی که به میزبانی مایک سیورت و ایلان ماسک برگزار شد، گفت:

به‌ لطف همکاری با سرویس اینترنت ماهواره‌ ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس قصد دارد پوشش‌ دهی سراسری برای شبکه‌ های موبایلی ارائه دهد و ناحیه‌‌های خارج از پوشش شبکه (دد زون) را به طور کامل از بین ببرد.

اتصال مستقیم گوشی‌های هوشمند به استارلینک

پروژه‌ی «پوشش بالا و فراتر از آن»، اتصال مستقیم گوشی های هوشمند ۵G به ماهواره های استارلینک را امکان پذیر می‌‌کند.

سرویسی با سرعت مجموعا دو تا چهار مگابیت برثانیه در یک منطقه ی خاص ارائه می‌شود که مردم می‌توانند با گوشی هوشمند خود به آن متصل شوند.

ایلان ماسک در توییتی نوشت:

«سرعت اتصال به ازای هر ناحیه‌ی سلولی بین دو تا چهار مگابیت برثانیه خواهد بود. این سرعت برای پیامک و تماس صوتی عالی است‌، اما سرویسی با پهنای باند بالا محسوب نمی‌شود.»

اسپیس ایکس قصد دارد سال آینده‌ی میلادی نسل دوم ماهواره‌های استارلینک را به مدار زمین ارسال کند.

ایلان ماسک می‌گوید ماهواره‌های جدید استارلینک دارای آنتن‌های بسیار بزرگی به طول پنج تا ۶ متر خواهند بود. اسپیس ایکس قصد دارد تجهیزات موردنیاز برای سرویس جدید را با استفاده از موشک خبرساز استا شیپ به مدار زمین بفرستد.

تی-موبایل می‌گوید که سرویس جدید به شما امکان می‌دهد در هر جایی که به آسمان صاف دسترسی داشته باشید،‌ اس‌ام‌اس و پیام‌های MMS بفرستید و از «اپلیکیشن‌های منتخب پیام‌رسان» استفاده کنید.

حتی در صورت نبود سرویس‌های سنتی اینترنت در آن ناحیه، سرویس جدید استارلینک دردسترس مردم خواهد بود.

ایلان ماسک می‌گوید: «اگر تعداد افراد حاضر در ناحیه‌ی سلولی بیش از حد زیاد نباشد، ممکن است بتوانید کمی تماس ویدیویی نیز بگیرید.»

مدیرعامل اسپیس ایکس در ادامه‌ این رویداد گفت سرویس جدید برخلاف سرویس های معمول استارلینک می‌تواند بدون دسترسی به مجموعه‌ کامل ماهواره ها کار کند.

اتصال مستقیم گوشی‌های هوشمند به استارلینک

با محدودسازی به پیام‌ها و خدماتی خاص و همچنین محدود کردن آن به مناطقی که در حال حاضر اتصال سلولی عادی ارائه نمی‌دهند، سرویس جدید استارلینک می‌تواند پوشش‌دهی خوبی ارائه دهد. البته در این حالت احتمالاً ارسال هر پیام ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

ایلان ماسک می‌گوید در صورت وقوع بلایای طبیعی و از بین رفتن تمامی برج‌های مخابراتی، سرویس جدید بدون مشکل کار خواهد کرد.

ایلان ماسک می گوید،‌ سرویس جدید در سال آینده ی میلادی به صورت آزمایشی راه  اندازی می‌شود. مدیرعامل تی-موبایل می‌گوید که امیدوار است کاربران بتوانند در آینده از طریق این سرویس به صورت گسترده از اینترنت استفاده کنند.

تی-موبایل در حال حاضر قصد دارد این سرویس را در پلن های اشتراکی‌ محبوب خود به صورت رایگان ارائه دهد.

تی-موبایل می‌گوید کاربران می‌توانند با گوشی‌های فعلی خود به سرویس جدید متصل شوند و نیاز به استفاده از هیچ گونه تجهیزات خاصی نیست.

برخی از شایعه ها حاکی از این است که اپل در نسل جدید آیفون از اینترنت ماهواره‌ای  استفاده می‌کند.

استارلینک پروژه‌ی پرحاشیه‌ی اسپیس ایکس برای ارائه‌ی اینترنت ماهواره‌ای است که شامل چند هزار ماهواره در مدار پایینی زمین می‌شود. در حال حاضر برای استفاده از سرویس استارلینک باید تجهیزات ویژه‌ای خریداری کنید. اسپیس ایکس در ماه‌های اخیر نسخه‌های مختلفی از استارلینک را معرفی کرده است تا مردم در خودروی کاروان و حتی روی قایق نیز به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *