۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
ارز دیجیتال

استیبل کوین ها چگونه به پیش بینی روند صعودی بعدی بیت کوین کمک می کنند؟

در این مطلب به تاثیر استیبل کوین در پیش بینی روند صعودی بیت کوین می پردازیم.

زمانی که مقادیر زیادی استیبل کوین در حال واریز به صرافی ها هستند، معمولاً سرمایه گذاران بزرگ خود را برای ورود به بازار آماده می کنند. مدت‌ هاست که چنین اتفاقی در بازار رخ نداده است. در روند نزولی، مقدار زیادی استیبل کوین از صرافی‌ها خارج شده است.

پیش بینی روند صعودی بیت کوین

کی یانگ جو، مدیرعامل کرپیتو کوانت (CryptoQuant)، می‌گوید: شروع فاز صعودی بعدی بیت کوین می تواند با یک نشانه همراه باشد؛ این نشانه با استقبال دوباره سرمایه گذاران سازمانی از ارزهای دیجیتال در ارتباط است.

یانگ جو در توییتر خود نوشت: در حال حاضر ۹۵درصد از عرضه در گردش یو‌ اس‌ دی کوین (USDC) خارج از صرافی ها نگهداری می شود. بخش بزرگی از آن در اختیار مؤسسات مالی سنتی بزرگی نظیر فیدلیتی (Fidelity) و بلک راک (BlackRock) است.

تاثیر استیبل کوین در پیش بینی روند صعودی بیت کوین

                                                                                          نمودار نسبت یو‌اس‌دی کوین‌های موجود در صرافی‌ها به عرضه در گردش این استیبل کوین.

یانگ جو در مورد تاثیر USDC گفت:

فاز صعودی بعدی بیت کوین احتمالاً زمانی آغاز می شود که مقدار زیادی یو اس دی کوین روانه صرافی ها شود.

موجودی صرافی‌ها برای سایر استیبل کوین‌های بازار کمی بیشتر از یو‌ اس‌ دی کوین است. برای مثال، ۲۵ درصد از عرضه در گردش تتر و ۷۰ درصد بایننس یو‌ اس‌ دی (BUSD) در حال حاضر در صرافی‌ها نگهداری می‌شود.

در آمریکا فشارهای قانونی به صنعت ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. رئیس جمهور آمریکا، کنگره و سایر سیاست‌گذاران فعال در ایالات متحده را برای تصویب قانون‌گذاری دارایی‌های دیجیتال تحت‌فشار قرار داد. اولین بخشی که با تصویب این قوانین‌ زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد، استیبل کوین‌ها هستند. جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه داری آمریکا نیز استیبل کوین‌ها را الویت اصلی در اعمال قوانین جدید معرفی کرده است.

با قانون‌گذاری بازار استیبل کوین‌ها شرکت‌های صادر‌کننده ارزهای دیجیتال باثبات ملزم به حسابرسی مرتب پشتوانه مالی توکن‌های خود هستند. تصویب قوانین چراغ سبزی برای آن دسته از مؤسسات خواهد بود که تاکنون از ورود به این بازار به خاطر ریسک‌های قانونی، خودداری می‌کردند. ورود موسسات جدید می‌تواند باعث ورود مقدار قابل‌ توجهی استیبل کوین به صرافی‌ها شود. ورود حجم زیادی از استیبل کوین ها، یک نشانه صعودی برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال خواهد بود.

بعید به نظر می‌رسد قانون‌گذاری‌های آمریکا در این حوزه تا پایان سال جاری میلادی ( ۲۰۲۲ ) به پایان برسد.

در حا حاضر با توجه به موجودی استیبیل کوین های صرافی ها، بازار نزولی کنونی احتمالاً تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *