۱۰ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
دارا خسروشاهی: اوبر بالاخره یک روز پذیرش بیت کوین را آغاز می‌کند
ارز دیجیتال

اوبر در آینده بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت قبول می‌کند

مدیرعامل اوبر می‌گوید این شرکت هم بالاخره یک روز بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت هزینه به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد که اوبر هنوز شرایط را برای پذیرش این رمزارز مناسب نمی‌بیند.

به گزارش بلومبرگ، «دارا خسروشاهی» مدیرعامل اوبر می‌گوید هزینه صرافی‌ها و اثرات زیست‌محیطی استخراج ارز دیجیتال بر شبکه برق از جمله مواردی است که موجب شده این شرکت هنوز بیت کوین نپذیرد. خسروشاهی ادامه می‌دهد: «ما دائما در حال صحبت در این باره هستیم. هرگاه مکانیزم تبادلات مالی کم‌هزینه‌تر و فناوری‌ها با محیط‌زیست سازگارتر شوند، فکر کنم ما هم کمی بیشتر به سمت دنیای رمزارزها خواهیم رفت.»

اوبر در پذیرش بیت کوین احتیاط خواهد کرد

منتقدان از نوسانات بسیار زیاد رمزارزها به عنوان یکی از اصلی‌ترین مشکلات این ارزها یاد می‌کنند. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۴۲ هزار دلار است، در حالی که این رمز ارز در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ تا حوالی رکورد تاریخی ۶۹ هزار دلار بالا رفت.

بیت کوین

شرکت‌های بزرگ در پذیرش این رمزارز به عنوان یک روش پرداخت آهسته و باتردید عمل کرده‌اند. تسلا پارسال ابتدا خرید خودرو با بیت کوین را ممکن کرد، بعدا به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی از تصمیم خود منصرف شد. مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی است که از سال‌ها بیش در فروشگاه آنلاین خود بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت قبول می‌کند.

تسلا دوباره از ماه ژانویه سال ۲۰۲۲ پذیرش رمزارزها را این بار در قالب دوج کوین برای برخی از محصولات کوچک‌تر در فروشگاه آنلاین خود آغاز کرد. ایلان ماسک مدت‌هاست به عنوان یکی از طرفداران این پروژه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و گاها با توییت‌های خود قیمت این ارز دیجیتال را بالا و پایین می‌برد.

ماسک حتی اخیرا از رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد خواسته بود که پذیرش بیت کوین را آغاز کنند. این درخواست حداقل برای کلاهبرداران فرصت کسب درآمد خوبی را به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *