۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
تکنولوژی

اولین سری از نسل دوم ماهواره های استارلینگ به فضا پرتاب شد

اتصال اینترنت ماهواره ای به گوشی با نسل دوم ماهواره های استارلینک امکان پذیر می شود. شرکت اسپیس ایکس روز گذشته اولین سری از نسل دوم ماهواره های استارلینگ را به فضا پرتاب کرد.

استارلینک ماهواره های نسل دوم خود را برای اتصال اینترنت ماهواره ای به گوشی به فضا پرتاب کرد.  راکت فالکون ۹ اسپیس ایکس در شصتمین پرواز خود در سال جاری  با موفقیت روی سکوی دریایی فرود آمد.

اتصال اینترنت ماهواره ای به گوشی

اتصال اینترنت ماهواره ای به گوشی

فالکون ۹ در این ماموریت ۵۴ ماهواره نسل دوم استارلینک را از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کارناوال در ایالت فلوریدا به مدار پرتاب کرد. اسپیس ایکس تعداد پرتاب های خود را به دو برابر سال گذشته (۳۱ پرتاب) رساند و رکورد جدیدی به ثبت کرد.

نسل دوم ماهواره‌های استارلینک قوی‌تر از ۳۰۰۰ ماهواره‌ای خواهد بود که در حال حاضر در مدار فعال هستند. با توسعه ماهواره های نسل دوم مشکل پهنای باند این شرکت تا حدی برطرف خواهد شد.

اسپیس ایکس مجوز پرتاب ۷۵۰۰ ماهواره نسل دوم خود را در تاریخ اول دسامبر از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا دریافت کرد. این شرکت تلاش می کند تا مجوز پرتاب ۳۰ هزار ماهواره نسل دوم به مدار را دریافت کند.

ماهواره‌‌های نسل دوم در حال توسعه امکان اتصال اینترنت ماهواره ای به تلفن همراه است. اسپیس ایکس اخیرا برای ارائه این قابلیت از کمیسیون ارتباطات فدرال هم درخواست مجوز کرده است.

مدیر بخش تولید و مهندسی اسپیس ایکس گفت:

ما طبق مجوز جدید، می‌توانیم ماهواره ها را به مدارهای تازه ای بفرستیم که ظرفیت بیشتری را در اختیار شبکه قرار می‌دهند. این مهم در‌ نهایت به ما اجازه خواهد داد تا مشتریان بیشتری داشته باشیم و اینترنت سریع تری را به خصوص در مناطقی که تراکم کاربری بالایی دارند، ارائه کنیم.

با پرتاب ماهواره های نسل دوم اسپیس ایکس به فضا، امکان اتصال اینترنت ماهواره ای به موبایل فراهم می‌شود. با توسعه این نسل از ماهواره ها دیگر نیازی به خرید تجهیزات برای دریافت اینترنت ماهواره ای نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *