۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
پرداخت 8.7 میلیون دلاری گوگل در برنامه‌های پاداش آسیب‌پذیری سال 2021
امنیت

برنامه پاداش آسیب پذیری گوگل در سال ۲۰۲۱

گوگل برای افزایش امنیت محصولات و پلتفرم‌های خود، برنامه‌های پاداش آسیب پذیری (VRPs) را برای اندروید، گوگل پلی، مرورگر کروم و سرویس‌های وب اجرا می‌کند. غول موتور جستجو طی سال ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از برنامه خود، در مجموع ۸.۷ میلیون دلار پاداش به محققین امنیتی پرداخت کرده که از افزایش ۲ میلیون دلاری این مبلغ نسبت به سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهد.

گوگل در وبلاگ خود می‌نویسد:

به لطف این محققان فوق‌العاده، برنامه‌های پاداش آسیب‌پذیری در سراسر پلتفرم‌های گوگل به رشد خود ادامه می‌دهند و ما بسیار هیجان‌زده هستیم تا گزارش دهیم که در سال ۲۰۲۱ با پرداخت ۸,۷۰۰,۰۰۰ دلار پاداش آسیب‌پذیری رکوردشکنی کرده‌ایم و محققان بیش از ۳۰۰ هزار دلار از پاداش‌های خود را به یک موسسه خیریه به انتخاب خود اهدا کرده‌اند.

پاداش آسیب پذیری

رکورد شکنی پاداش آسیب پذیری های کروم

علاوه بر این، در سال ۲۰۲۱ آسیب‌پذیری‌های کروم نیز رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت کرده‌اند. به طور کلی ۳.۲۸۸.۰۰۰ دلار برای مشکلات مرورگر گوگل پرداخت شده که از این میزان ۳.۱ میلیون دلار به باگ‌های مربوط به مرورگر و ۲۵۰.۵۰۰ دلار به سیستم عامل کروم مربوط می‌شود. همچنین در مجموع این برنامه به ۱۱۵ محقق پاداش داده شده که بالاترین مبلغ آن ۴۵ هزار دلار بوده است.

اندروید با جهشی شدید از ۱.۷۴ میلیون دلار در سال گذشته با ۲,۹۳۵,۲۴۴ دلار در رتبه بعدی برنامه VRP گوگل قرار دارد. در مجموع سال ۲۰۲۱ به ۱۱۹ محقق اندروید پاداش داده شده که بالاترین پرداختی آن مبلغ ۱۵۷ هزار دلار بوده است.

پاداش آسیب پذیری

در نهایت، گوگل برنامه پاداش امنیت چیپست اندروید (ACSRP) را در سال ۲۰۲۱ آغاز کرده بود و اکنون توضیح می‌دهد که هنوز هیچ کس موفق به دریافت جایزه ۱.۵ میلیون دلاری تراشه امنیتی Titan M Pixel نشده است. غول فناوری در وبلاگ خود درباره ACSRP توضیح می‌دهد که در طول سال گذشته میلادی بیش از ۲۲۰ گزارش امنیتی معتبر و منحصر به فرد برای آن ثبت شده و در مجموع ۲۹۶,۰۰۰ دلا پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *