۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
ایرتگ اپل
گجت ها

به دام انداخت سارق حرفه ای خودرو رنجرور با ایرتگ اپل

ایرتگ اپل روی یک اتومبیل رنجرور در کانادا، سارقین آن را به دام انداخت. سه ردیاب ایرتگ اپل جاسازی شده در خودرو رنجرور به شناسایی مکان آن کمک کرد.

یک مرد کانادایی پس از اینکه ماه گذشته اتومبیل رنجرور او در کانادا دزدیده شد هرگز اتومبیل خود را پیدا نکرد، و مجبور به خرید اتومبیل دیگری شد چرا که سارقین برای جلوگیری از ردیابی شدن تمام گوشی‌های اعضای خانواده و کیف پول آن‌ها را به بیرون پرت کردند. همچنین ردیاب خود اتومبیل که توسط کارخانه روی آن نصب شده را هم غیرفعال کنند.

این سارقین حتی توانسته‌اند کلیدی که داخل جعبه فارادی قرار گرفته بود را هم به دست آورده و اتومبیل را بدزدند. این کلید مانع از کپی سوئیچ خودرو و تقلید سیگنال آن برای باز کردن قفل اتومبیل توسط سارقین می‌شود.

جاسازی سه ایرتگ اپل، باعث کشف آن خودرو شد

به خاطره سابقه سرقت قبلی صاحب خودرو تصمیم می‌گیرد برای حفظ امنیت بیشتر، سه ایرتگ اپل را روی اتومبیل جدیدش قرار دهد. یکی داخل جعبه داشبورد، دومی را داخل لاستیک زاپاس و سومی را هم زیر صندلی عقب قرار گرفته داد.

صاحب این SUV آن را جلوی در گاراژ منزل خود پارک کرده بود. اما روز بعد فرزندش او را بیدار می‌کند و به او می‌گوید که اتومبیلش دزدیده شده است!

 

 

او  از اپلیکیشن Find My اپل برای رهگیری اتومبیل خود استفاده می‌کند و اتومبیلش را در نزدیکی یک مرکز بازیافت فلزات پیدا میکند. لورن وقتی تصمیم می‌گیرد خودش به آن مرکز برود. وقتی آنجا را پیدا می‌کند، فوراً به اداره پلیس مراجعه کرده و آن‌ها را در جریان موضوع قرار می‌دهد. گرچه دنبال کردن مجرم بسیار خطرناک است، اما لورن می‌گوید نمی‌توانید با ترس زندگی کنید؛ به خصوص اینکه دو اتومبیل شما سرقت می‌شود. مقامات پلیس با حضور در صحنه، اتومبیل سرقت شده او به همراه چند خودرو دیگر را پیدا کرده‌اند. ظاهراً پلیس کانادا ۹ اتومبیل را در آن منطقه پیدا کرده است.

پیش از این هم موارد مختلفی از به دام انداختن سارقین توسط ایرتگ گزارش شده است که نشان میدهد کاربران به طور فزاینده‌ای برای کمک به پیدا کردن وسایل گم شده خود از AirTags اپل استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *