۰۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
تحلیل قیمت بیت کوین؛ شروع روند صعودی قیمت در گرو حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری
ارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ شروع روند صعودی قیمت در گرو حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری

چندین اندیکاتور تحلیل تکنیکال حاکی از آن هستند که علی‌رغم اینکه اخباری درباره افزایش نرخ تورم و احتمال ایجاد درگیری بین روسیه و اوکراین به گوش می‌رسد، قیمت بیت کوین روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، نگرانی سرمایه‌گذاران از اقدامات فدرال رزرو جهت کنترل تورم ایالات متحده، در کنار انتشار اخباری چون احتمال درگیری روسیه و اوکراین، موجب نوسانی‌شدن بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند.

داده‌های به‌دست‌آمده نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین در محدوده نزدیک به ۴۴,۰۰۰ دلار قرار گرفته و همین امر معامله‌گران را امیدوار کرده است که الگوی نموداری سر و شانه معکوس، کامل و روند صعودی آغاز شود.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ شروع روند صعودی قیمت در گرو حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری
نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک روزه بازار بیت کوین/ تتر)

در ادامه نظر چندین تحلیلگر مطرح بازار را مرور می‌کنیم. آن‌ها معتقدند که با وجود مسائلی چون نرخ تورم ایالات متحده و جنگ در اوکراین، قیمت بیت کوین روندی صعودی خواهد داشت.

پیش‌بینی بازگشت صعودی قیمت با توجه به شاخص حجم تعادلی

تحلیلگر توییتری بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار اینکام شارکس (IncomeSharks) با توجه به اندیکاتور حجم تعادلی (OBV)، ضمن انتشار نمودار زیر بر بازگشت روند صعودی قیمت بیت کوین تأکید کرد.

شاخص حجم تعادلی (On-Balance Volume)، یک اندیکاتور تکنیکال از نوع مومنتوم است که از جریان حجم معاملات، برای پیش‌بینی تغییرات قیمت دارایی‌ها استفاده می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ شروع روند صعودی قیمت در گرو حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری
نمودار شاخص حجم تعادلی (OBV) بیت کوین (نمای یک روزه بازار بیت کوین/ تتر)

این تحلیلگر در ادامه افزود:

خیلی‌ها به من می‌گویند که هنوز به کف قیمتی نرسیده‌ایم؛ اما روند اخیر از رشد قیمت دفعه پیش که از ۳۰,۰۰۰ دلار به ۶۰,۰۰۰ دلار رسید، صعودی‌تر است. دو کف قیمتی با الگوی «V» مانند و شیب تند صعودی داریم. حرکات قیمتی فقط هیاهوی بی‌مورد است. مردم زیادی به تحلیل‌های توییتری بها می‌دهند.

روند صعودی به شرط حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری

تحلیلگر توییتری دیگری که با نام مستعار کریدیبل‌کریپتو (CredibleCrypto) فعالیت می‌کند نیز با انتشار نمودار کوتاه‌مدت زیر نشان داد که قیمت بیت کوین ظرفیت صعود دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ شروع روند صعودی قیمت در گرو حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری
نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک ساعته بازار بیت کوین/ تتر)

این تحلیلگر گفته است:

جهش‌های قوی صعودی در کنار اصلاح‌‌های کوچک ادامه دارد. احتمالاً تا وقتی که در بازه زمانی کوتاه‌مدت حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری حفظ شود، روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه خواهد داشت.

قیمت بیت کوین می‌تواند ۲۵ درصد رشد داشته باشد

در انتها جا دارد که به نظر تحلیلگر توییتری، کالب فرانسن (Caleb Fransen)، هم اشاره کنیم که مومنتوم قیمت را نیز تحت‌نظر دارد. او نمودار زیر را که نوسان‌گر «Williams%R» نیز به آن افزوده شده است منتشر کرد. این نوسان‌گر یک اندیکاتور مومنتوم برای اندازه‌گیری سطوح اشباع خرید و فروش است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ شروع روند صعودی قیمت در گرو حفظ حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری
نمودار قیمت بیت کوین (نمای هفتگی بازار بیت کوین/ تتر) به همراه نوسان‌گر Williams%R

فرانسن گفت:

زمانی که نوسانی کامل از مقدار اشباع فروش به مقدار اشباع خرید مشاهده می‌شود، یک فشار مومنتوم در حال رخ‌دادن است. نمودار قیمت بیت کوین از ژانویه ۲۰۲۰ (دی ماه ۱۳۹۸) تاکنون ۶ بار این حالت را تجربه کرده‌ است.
پس از این فشار هفتگی، متوسط بازده ماهانه به ۲۵ درصد رسیده است. در حال حاضر آن‌طور که نوسان‌گر «Williams%R» نشان می‌دهد فشار مومنتوم ۴ هفته‌ای در حال تکمیل‌شدن است. اگر بیت کوین قیمت پایانی هفتگی پرقدرتی داشته باشد، بسیار به روند صعودی آن خوش‌بین خواهم بود.

اکنون ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۱.۹۹۹ تریلیون دلار رسیده است و بیت کوین نرخ تسلط ۴۲ درصدی خود در بین ارزهای دیجیتال را حفظ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *