۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
تحلیل قیمت بیت کوین: جهش بیشتر یا بازگشت به کف‌های قبلی؟
ارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین: جهش بیشتر یا بازگشت به کف‌های قبلی؟

خریداران بیت کوین تا به اینجا در عبور از مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلاری ناموفق بوده‌اند. آن‌طور که پیداست بازار در حال اصلاح جهش روزهای اخیر است؛ اما این اصلاح نزولی احتمالاً به ۴۲,۸۰۰ دلار محدود می‌شود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین روز گذشته با حمایت خریداران در سطح ۴۴,۰۰۰ دلار، یک حرکت صعودی جدید را آغاز کرد. قیمت در ادامه از ۴۴,۵۰۰ دلار هم عبور کرد و خریداران توانستند فاصله خود را با میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته بیشتر کنند.

با وجود این حرکت رو به بالا، کندل قیمت با مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلار برخورد نداشت و اوج قیمت در ۴۴,۷۷۰ دلار شکل گرفت. در ادامه نیز با آغاز اصلاح نزولی در بازار، ابتدا حمایت ۴۴,۵۰۰ دلاری و سپس حمایت کانال صعودی روی نمودار در محدوده ۴۴,۲۰۰ دلار از دست رفت.

بیت کوین در حال حاضر با فاصله کمی از سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی معامله می‌شود. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴۱,۵۷۳ دلار تا اوج ۴۴,۷۷۰ دلاری تنظیم شده است. اگر در ادامه روند بازار مجدداً صعودی شود، خط روند کف کانال صعودی روی نمودار در ۴۴,۲۰۰ دلار به‌عنوان اولین مقاومت پیش روی قیمت عمل خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین: جهش بیشتر یا بازگشت به کف‌های قبلی؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اولین مقاومت کلیدی پیش روی بیت کوین در ۴۴,۵۰۰ دلار است و عبور از آن می‌تواند راه را برای جهش بیشتر قیمت هموار کند. مقاومت کلیدی بعدی در ۴۵,۰۰۰ دلار است و با شکسته‌‌شدن این سطح می‌توان منتظر رسیدن قیمت به مقاومت بعدی در ۴۵,۵۰۰ دلار بود.

اگر خریداران در ادامه نتوانند قیمت را به بالای ۴۴,۵۰۰ دلار برسانند، باید منتظر اصلاح عمیق‌تر قیمت‌ها بود. در این صورت ۴۳,۸۰۰ دلار پیش از سایر سطوح قیمت را حمایت خواهد کرد.

حمایت کلیدی بعدی در ۴۳,۱۵۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی است. ازدست‌رفتن این محدوده می‌تواند قیمت را به ناحیه حمایتی ۴۲,۸۰۰ دلار و نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برساند که شکسته‌شدن آن به معنی بیشترشدن خطر سقوط شدید قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت است.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۴۳,۸۰۰ و ۴۳,۱۵۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۴۴,۲۰۰، ۴۴,۵۰۰ و ۴۵,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *