۱۰ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
افزایش چندین میلیارد دلاری هزینه حذف و تعویض تجهیزات مخابراتی چینی در آمریکا
تکنولوژی

تعویض تجهیزات مخابراتی چینی در آمریکا میلیاردها دلار بیشتر هزینه برمی‌دارد

هزینه حذف و تعویض تجهیزات مخابراتی هواوی و ZTE در شبکه‌های ارتباطی آمریکا به شکل چشمگیری افزایش یافته است. رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) اخیرا به کنگره اعلام کرده که شرکت‌ها برای تعویض تجهیزات خود ۵.۶ میلیارد دلار از دولت بودجه خواسته‌اند. قبلا پیش‌بینی شده بود که این بودجه حدود ۱.۹ میلیارد دلار باشد.

«جسیکا روزن‌ورسل»، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال به‌تازگی در بیانیه‌ای گفت این کمیسیون بیش از ۱۸۱ درخواست از اپراتورهایی که برنامه تعویض تجهیزات مخابراتی خود را مشخص کرده‌اند، گرفته است. منتها این رقم خیلی بیشتر از برآوردهای اولیه کنگره به نظر می‌رسد. رئیس FCC وعده داده که با کنگره گفتگو خواهد کرد تا اطمینان یابد که بودجه کافی برای پیاده‌سازی ایمن برنامه‌های توسعه شبکه ۵G وجود داشته باشد.

آمریکا تجهیزات مخابراتی چین را تهدیدی برای خود می‌داند

«برنامه بازپرداخت زنجیره تامین» زمانی مطرح شد که نهادهای اطلاعاتی آمریکا پیرامون استفاده از تجهیزات شرکت‌های چینی از جمله هواوی در شبکه‌های ۵G ابراز نگرانی کردند. FCC تحت هدایت رئیس قبلی خود، «آجیت پای» مدعی شد که ZTE و هواوی تهدیدی برای امنیت ملی این کشورند و خرید تجهیزات از این شرکت‌ها را ممنوع کرد.

ZTE

ولی برخی اپراتورها پیش از ابلاغ این قانون تجهیزات خود را خریده و نصب کرده بودند. به‌علاوه، اپراتورهای کوچک‌تر اعلام کردند که قادر به تامین هزینه‌های اضافی تعویض تجهیزات نیستند. به‌خصوص با توجه به این که برتری تجهیزات چینی به قیمت پایین آن‌ها بود.

این برنامه قرار بود هزینه‌های حذف و تعویض تجهیزات و خدمات شرکت ZTE و هواوی را جبران کند. کمیسیون ارتباطات فدرال در سال ۲۰۲۰ پس از نظرسنجی اولیه از اپراتورهایی که تجهیزات چینی داشتند، اعلام کرد که هزینه حذف و تعویض بیش از ۱.۸ میلیارد دلار خواهد بود. با این حال، اکنون این رقم جدید چندین برابر رقم قبلی اعلام شده است. روزن‌ورسل اخیرا در توییتی اعلام کرد که درخواست اپراتورها را مجددا بررسی می‌کند، بنابراین بودجه مورد نیاز در نهایت می‌تواند کمتر از این رقم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *