۰۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
تحلیل قیمت بیت کوین: جهش بیشتر یا بازگشت به کف‌های قبلی؟
ارز دیجیتال

تغییرات ارز دیجیتال از ۷ سال پیش تا امروز

اگر یک بازه زمانی کوتاه را در مورد رمزارزها درنظر بگیریم، احتمالا شاهد افت قیمت شدید و نوسانات نزولی در زمینه ارز دیجیتال خواهیم بود؛ اما اگر بخواهیم افزایش قیمت ارز دیجیتال در طول ۷ سال را محاسبه کنیم، شگفت‌زده می‌شویم.

کسانی که بدون دانش اولیه و به صورت هیجانی وارد دنیای ارز دیجیتال شده‌اند، ممکن است ضرر بسیاری را متحمل شده باشند و برای همیشه از دنیای ارز دیجیتال دوری کنند. البته این دیدگاه، نتیجه نگاه کوتاه مدت به دنیای کریپتو است، حالا اگر این بازه زمانی را طولانی‌تر کنیم، شاهد افزایش چند برابری قیمت این رمزارزها خواهیم بود. با این خبر همراه ما باشید تا میزان افزایش قیمت ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ را باهم بررسی کنیم.

قیمت ارز دیجیتال از ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۲

برای کسب سود در بازارهای ارز دیجیتال باید به فکر افزایش دانش خود در این حوزه باشید و همچنین اطلاعات خود را همیشه به‌روزنگه دارید؛ زیرا ارزهایی که در سال ۲۰۱۵ جزئی از ۱۰۰ ارز برتر به حساب می‌آمدند، اکنون یا به طور کامل حذف شده‌اند و یا به رتبه‌های پایین‌تری سقوط کرده‌اند.

قیمت ارز دیجیتال

اگر بخواهیم مقایسه‌ای بر قیمت بیت کوین در سال‌های اخیر داشته باشیم، باید به حجم معاملات توجه کنیم. به طور مثال در سال ۲۰۲۲ حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت چیزی حدود ۲۵ میلیارد دلار است و در سال ۲۰۱۵ معاملات آن نزدیک به ۱۵ میلیون دلار بود. همچنین این رمزارز رشد نزدیک به ۲۰.۰۰۰ درصدی را در ۷ سال گذشته تجربه کرده است؛ اما هم‌اکنون نسبت به سقف قیمت خود در سال گذشته، ۳۳ درصد ارزش کمتری دارد.

مقایسه اجمالی چند آلت کوین برتر از سال ۲۰۱۵ تاکنون

ریپل رمز ارز XPR، از نظر ارزش در سال ۲۰۱۵ رتبه دوم را داشت و از آن زمان تا به امروز با افزایش قیمت ۱۰.۲۷۷ درصدی مواجه است. بیشترین قیمت این رمزارز در سال ۲۰۱۸ بود که هم اکنون نسب به آن سال، ۷۵ درصد از ارزش خود را از دست داد.

لایت کوین رمز ارز LTC، از نظر ارزش در سال ۲۰۱۵ رتبه سوم را داشت و افزایش ۷۷۰۰ درصدی را از آن زمان تاکنون تجربه کرد. این رمزارز در سال ۲۰۲۱ بالاترین قیمت را به خوذ اختصاص داد. اگر بخواهیم قیمت این ارز دیجیتال را نسبت به ۱۴۰۰ مقایسه کنیم باید بگوییم که تاکنون ۷۰ درصد ارزش کمتری دارد.

ارزش ارز دیجیتال

استلار در سال ۲۰۱۵ رتبه ۵ام را داشت. این رمزارز افزایش ۶۹۰۰ درصدی تجربه کرد و تاکنون نسبت به بالاترین قیمت خود، ۷۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

دش و مونرو یکی از ارزهای قدیمی بازار ارز دیجیتال هستند. در سال ۲۰۱۵ دش توانست رتبه هفتم بازار و مونرو نیز رتبه چهاردم را نصیب خود کند. دش از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ افزایش ۴۹۰۰ و مونرو ۵۰۰۰۰ درصد را تجربه کرده است. هر دو این رمزارزها به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۸  رسیده‌اند که نسبت به امروز، دش ۹۰ درصد و مونرو ۵۸ درصد از سرمایه خود را از دست دادند.

اگر در سال ۲۰۱۵ فقط ۱۰۰ دلار در بیت‌کوین و یا هر یک از دیگر آلت‌کوین‌ها سرمایه‌گذاری می‌کردید، در سال ۲۰۲۲، معادل ۲۰.۰۰۰ دلار بیت‌کوین، ۱۰.۳۰۰ دلار ریپل، ۷۸۰۰ دلار لایت کوین، ۵۰۰۰ دلار دش و ۵۰.۰۰۰ دلار مونرو داشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *