۱۰ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
یکی از ایالت‌های آمریکا پرداخت مالیات با رمزارزها را ممکن می‌کند
ارز دیجیتال

رمزارزها برای پرداخت مالیات مورد پذیرش یک ایالات آمریکا قرار می‌گیرند

فرماندار ایالت کلرادو آمریکا اعلام کرد که این ایالت از تابستان سال ۲۰۲۲ پرداخت مالیات از طریق رمزارزها را قبول می‌کند. البته ارزهای دیجیتال دریافتی قرار است توسط فرمانداری به دلار آمریکا تبدیل شوند. او همچنین وعده داده که هزینه دریافت گواهینامه رانندگی و مجوز شکار هم در آینده با رمزارزها قابل پرداخت باشد.

ساکنان کلرادو از اواسط سال جاری میلادی می‌توانند مالیات خود را با ارزهای دیجیتالی بپردازند. «جرد پولیس»، فرماندار ایالت کلرادو اخیرا در مصاحبه‌ای این خبر را اعلام کرده است. او می‌گوید: «انتظار داریم که تا تابستان برای همه امور مالیاتی آماده پذیرش رمزارزها باشیم.»

به‌علاوه، پولیس اعلام کرده که این ایالت در ادامه می‌خواهد پذیرش ارزهای دیجیتال را به سایر بخش‌های فرمانداری خود بیاورد و حتی امکان پرداخت هزینه گواهینامه رانندگی یا مجوز شکار با این ارزها وجود داشته باشد. کلرادو یکی از حدود ۲۰ ایالت آمریکاست که در نظر دارند رمزارزها را قانونی کنند. به گزارش شرکت تحقیقاتی Pew Research، حدود ۱۶ درصد آمریکایی‌ها در این دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

جرد پولیس فرماندار کلرادو

فرماندار کلرادو از طرفداران رمزارزها است

پولیس یکی از طرفداران سرسخت دارایی‌های رمزارزی است و در دوران انتخابات هم پذیرش کمک مالی از طریق بیت کوین را فراهم کرده بود. او قبلا گفته بود که می‌خواهد کلرادو را به مرکزی برای نوآوری‌های بلاکچینی در آمریکا تبدیل کند. پولیس اولین بار ماه مه پارسال از برنامه‌ای برای پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال خبر داده بود.

با این حال، فرماندار کلرادو اعلام کرده که این ایالت به لحاظ قانونی محدودیت‌هایی بابت حفظ دارایی‌های پولی دارد. او می‌گوید: «ضروری است مردم بدانند که ما در جایگاه دولتی نمی‌توانیم در بازاری حضور داشته باشیم که اوراق بهاداری مثل رمزارزها در آن نوسان می‌کنند. بنابراین نمی‌توانیم بیت کوین یا اتریوم نگه داریم.»

پولیس می‌گوید از آن‌جایی که هزینه‌های کلرادو و بودجه ایالت به دلار است، رمزارزهای دریافتی باید بلافاصله به دلار تبدیل شوند. او می‌گوید برنامه مدنظر آن‌ها در واقع شبیه پذیرش کارت‌های اعتباری است، با این تفاوت که هزینه هر تراکنش با ارزهای دیجیتال بسیار کمتر از کارت‌های اعتباری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *