۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
اینترنت و شبکه موبایل نرم افزار و اپلیکیشن

روش های بازیابی پیج اینستاگرام پاک شده یا حذف شده

به دلایل مختلفی ممکن است به تازگی صفحه اینستاگرامتان را از دست داده‌ باشید، برای برگرداندن اینستاگرام هک شده و بازیابی اکانت اینستاگرام با گجت مدیا همراه باشید.

جرایم سایبری روز به روز در حال افزایش است. ماه گذشته افرادی زیادی کنترل حساب اینستاگرام خود را از دست دادند. با هک شدن اینستا تمام داده های شخصی شما در دسترس هکرها قرار می گیرد. هکرها میتوانند محتوای نا مناسب در حسابتان پست کنند، رمز عبور شما را تغییر دهد یا حساب شما را به طور کامل حذف کند.

برگرداندن اینستاگرام

با آموزش جلوگیری از هک حساب اینستاگرام می توانید تا حد زیادی مانع از هک حساب خود شوید. پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر روش‌های مختلفی را برای بازیابی حساب‌های کاربری ارائه می‌‌دهند.

چطور بفهمیم حساب اینستاگرام ما هک شده

اولین نشانه، انتشار پست غیرعادی مانند معامله بیت کوین در حساب شما است. معمولا دوستانتان شما را از پست مطلب غیر عادی آگاه می کنند. نشانه دوم درخواست رمز ورود هنگام باز کردن برنامه است. اگر رمز عبور شما کار نمی‌کند، احتمالاً یک هکر آن را تغییر داده و شما را از حسابتان بیرون کرده است. نشانه سوم یا بدترین حالت، ناپدید شدن حساب کاربری است که متوجه می شوید یک هکر آن را حذف کرده است.

اگر یک دوست قدیمی یا نزدیک شما عامل این هک باشد، ممکن است فوراً متوجه چیزی نشوید؛ زیرا او برای ادامه جاسوسی از شما کارهای مشکوک، انجام نمی دهد. بااین‌حال، می‌توانید کارهایی را انجام دهید.

برای اطلاع از اینکه کسی همزمان در اکانت شما لاگین کرده است یا نه مراحل زیر را دنبال کنید:

روی آیکون سه خط در گوشه سمت راست بالای پروفایلتان کلیک کنید. روی Your activity کلیک کنید. از آنجا می‌ توانید داده های مختلفی مانند زمان صرف شده در برنامه، پست هایی لایک شده و … را مرور کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز غیرعادی نیست.

پیشنهاد می شود گزینه ورود ناشناس (unrecognized logins) را فعال کنید. با فعال کردن این قابلیت اینستاگرام به شما هشدار می دهد که شخصی از مکانی غیر منتظره وارد حساب شما شده است.

بازیابی اکانت و برگرداندن اینستاگرام

اگر مطمئن شدید که اکانت شما هک یا از دسترس خارج شد، اقدامات مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای ایمن سازی حساب خود انجام دهید. در ادامه برای آموزش روش های برگرداندن اینستاگرام با ما همراه باشید. ممکن است برخی روش ها برای حساب شما کار نکند. توصیه می شود همه روش ها را امتحان کنید.

مرحله اول: حساب ایمیل خود را بررسی کنید

اگر ایمیلی از security@mail.instagram.com دریافت کردید هشداری به معنی تغییر آدرس ایمیل شما است. درصورت دریافت این پیام با انتخاب revert this change ممکن است بتوانید این تغییر را لغو کنید. اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است یک لینک ورود یا کد امنیتی از اینستاگرام درخواست کنید.

برگرداندن اینستاگرام

مرحله دوم: درخواست لینک ورود

برای احراز مالکیت حساب، می توانید لینک ورود به سیستم را از طریق آدرس ایمیل یا شماره تلفن دریافت کنید.

مراحل درخواست لینک ورود:
 • در صفحه ورود به سیستم، در اندروید روی Get help logging in و برای آیفون روی ?Forgotten password کلیک کنید.
 • نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با حساب خود را وارد کنید، سپس روی Next کلیک کنید.

توجه کنید در صورتی که به نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با حساب خود دسترسی ندارید، برای برگرداندن اینستاگرام با روش بالا اطلاعات ورود به سیستمی که اخیراً استفاده کرده‌اید را وارد کنید. سپس روی Can’t reset your password کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

 • آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را انتخاب کنید، سپس روی Next کلیک کنید.
 • در ایمیل یا SMS خود روی لینک ورود کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

مرحله سوم: درخواست کد امنیتی یا پشتیبانی از اینستاگرام

در صورتی که از روش بالا موفق به برگرداندن اینستاگرام خود نشدید از اینستاگرام درخواست پشتیبانی کنید.

برگرداندن اینستاگرام

برای ثبت درخواست پشتیبانی در آیفون و اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

آیفون:

 • از صفحه لینک ورود به سیستم، روی ?Need more help زیر Send login link کلیک کنید.
 • آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را انتخاب کنید، سپس روی Send security code کلیک کنید.
 • اگر کد امنیتی دریافت نکردید، روی I can’t access this email address or phone number در زیر Send security code کلیک کنید، دستورالعمل‌های را دنبال کنید.

اندروید:

 • در صفحه ورود به سیستم در زیر Log in روی Get help logging in کلیک کنید.
 • نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با حساب خود را وارد کنید، سپس روی ?Need more help کلیک کنید.
 • آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را انتخاب کنید، سپس روی Send security code کلیک کنید.
 • اگر کد امنیتی را دریافت نکردید، در زیر Send security code روی I can’t access this email address or phone number کلیک کنید، سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید یک ایمیل از اینستاگرام دریافت کنید اطمینان حاصل کنید که فقط خودتان به آدرس ایمیل دسترسی دارید.

مرحله چهارم: درخواست پشتیبانی یا کد مخفی در اپلیکیشن اندروید اینستاگرام

 • اینستاگرام را باز کنید و روی Get help logging in کلیک کنید.
 • نام کاربری یا شناسه ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.
 • Can’t reset your password را انتخاب کنید.
 • در اینجا یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

       (Yes, I have a photo of myself in my account) یا (No, I do not have a photo of myself in my account)

اگر Yes, I have a photo of myself in my account را انتخاب کردید:

 • روی Next کلیک کنید.
 • رمزعبور خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.
 • شماره تلفن یا ایمیل را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.
 • کدی را که دریافت کرده‌اید وارد کنید و روی Confirm کلیک کنید.
 • بعد از تایید حساب شما توسط اینستاگرام روی Next کلیک کنید.
 • از شما خواسته می‌شود که آیفون خود را در سطح چشم‌تان نگه دارید. روی Next کلیک کنید.
 • سلفی ویدئویی را ارسال کنید و پس از آن روی ارسال کلیک کنید.

اگر No, I do not have a photo of myself in my account را انتخاب کردید:

 • روی Next ضربه بزنید.
 • شما به HELP CENTER اینستاگرام منتقل خواهید شد.
 • مشکل خود را انتخاب کنید و براساس آن ادامه دهید.

مرحله پنجم: تأیید هویت

اگر برای برگرداندن اینستاگرام فاقد عکس از خود درخواست پشتیبانی ارسال کردید، باید یک ایمیل از تیم پشتیبانی در Meta دریافت کنید. در ایمیل ارسالی از شما خواسته می‌شود با ارائه آدرس ایمیل یا شماره تلفن و دستگاهی که برای ثبت نام استفاده کردید در تأیید هویت خود به اینستاگرام کمک کنید.

اگر عکسی از خودتان در حساب اینستاگرام دارید، از شما خواسته می‌شود که یک سلفی ویدئویی بگیرد. در سلفی ویدئویی سرتان را در جهت های مختلف بچرخانید تا تایید شود شما یک شخص واقعی هستید و هویت شما تأیید شود. اگر هویت شما با ویدئویی که ارسال کردید تأیید نشد، ویدئوی جدیدی ارسال کنید تا دوباره بررسی شود.

فرآیند تایید هویت فرآیندی زمان بر است. این فرۀیند می‌تواند روزها، هفته‌ها و گاهی حتی ماه‌ها طول بکشد. بیشتر آن خودکار است، به این معنی که اگر به مشکل برخورد کنید نمی‌توانید مستقیماً با اینستاگرام تماس بگیرید. ازآنجاکه این روش بهترین فرایند برای بازیابی حساب هک‌شده اینستاگرام است، حتی اگر زمان‌بر باشد، پیروی از این مراحل به مراتب بهتر از اجازه دادن به هکرها برای کنترل کامل حساب شما است.

ایمن سازی اکانت مشکوک به هک شدن

اگر فکر می‌کنید حساب شما هک شده یا تلاشی برای هک کردن حساب شما انجام شد، ولی همچنان به حساب خود دسترسی دارید برای حفظ امنیت حساب خود کارهای زیر را انجام دهید:

 1. بررسی شماره تلفن و آدرس ایمیل در تنظیمات حساب: در قسمت Settings > Account > Personal information شماره تلفن و آدرس ایمیل را بررسی کنید. مطمئن شوید که یک هکر آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما را تغییر نداده است. در این صورت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.
 2. خروج از تمام نشست های فعال اینستاگرام: مسیر Settings > Security > Login Activity > active Instagram session  را دنبال کنید. با انتخاب سه نقطه کنار هر نشست روی Log out بزنید تا تمام نشست‌های فعال بسته شود.
 3. تغییر رمز عبور: در مسیر Profile > Settings > Security > Password نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.
 4. احراز هویت دو مرحله ای (۲FA) را فعال کنید: در مسیر Profile > Settings > Security > Two-factor authentication رمز عبور یکبار مصرف را برای حساب خود فعال کنید.
 5. لغو دسترسی برنامه ها و وب سایت ها: ممکن است برنامه یا وب سایتی که اجازه لینک کردن به آیدی اینستاگرام خود را به آن داده بودید سعی کند با مجوزهایی که شما دادید، حسابتان را هک کنند. برای لغو این دسترسی به مسیر  Profile > Settings > Security >Apps and Websites بروید.برنامه ها و وب‌ سایت‌ هایی که می‌خواهید دسترسی‌ شان را لغو کنید بزنید و Revoke access را انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *