۱۰ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
موبایل نرم افزار و اپلیکیشن

ساخت اپل آیدی بدون شماره

اولن اقدام پس از خرید هر گوشی آیفون ساخت اپل آیدی است. در این مقاله ما دو روش ساخت اپل آیدی بدون شماره را به‌ صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم.

اپل در چند سال اخیر ساخت اپل آیدی با استفاده از شماره تلفن اجباری کرد و متأسفانه کشور ما از همان ابتدا در لیست پیش‌ شماره‌های پشتیبانی‌ شده اپل جایی نداشت. این موضوع به‌ سرعت به یکی از چالش‌ های اصلی کاربران ایرانی آیفون تبدیل شد تا جایی که بازار اپل آیدی‌های کارتی یا ساخت اپل آیدی شخصی در ازای دریافت حق‌الزحمه‌ی آن رونق گرفت.

در سیاست‌ های جدید امنیتی اپل فیلد شماره به‌ صورت اجباری به فرم ثبت‌ نام افزوده شد و شوک بزرگی به کاربران وارد نمود. اما خوشبختانه هنوز راه ساخت اپل آیدی بدون شماره به‌ طور کامل بسته نشده است.

ما روش های سابق و سایر روش‌ های موجود را بررسی کرده‌ ایم و اکنون می‌توانید با استفاده از روش راحت‌تر و بسیار ساده‌تری بدون نیاز به نصب آیتونز، بدون نیاز به وارد کردن شماره تنها با داشتن یک گوشی آیفون یا اندروید کلیه مراحل ثبت‌نام را انجام دهید.

در ادامه به‌طور کامل و قدم به قدم مراحل ساخت اپل ایدی را بدون پرداخت هزینه و کاملاً رایگان شرح خواهیم داد و برای تمامی مشکلات احتمالی بهترین راه‌حل را عنوان خواهیم کرد.

نکات لازم برای ساخت اپل آیدی بدون شماره

ساخت Apple ID نسبت به ساخت سایر اکانت‌هایی چون جیمیل حساسیت بالاتری برای احراز هویت وجود دارد. چراکه به دلیل تدابیر امنیتی شدیدی که اپل اتخاذ کرده است، درصورتی که مشکلی در خصوص هریک از اطلاعات ارائه شده از جمله عدم‌ دسترسی یا فراموشی هریک از اطلاعات بوجود بیاید دردسرهای بزرگی برای کاربر ایجاد می‌کند به‌طوری‌که فرد مجبور می‌شود قید استفاده از دستگاهی که اکانت خودرا به آن متصل کرده است بزند یا موانع بسیاری برای بازیابی دستگاه به‌وجود بیاید.

چند نکته را باید حتماً در هنگام ساخت اپل آیدی با استفاده از روش‌ های ارائه‌ شده در نظر بگیرید چراکه به‌ صورت دوره‌ ای از سوی اپل مورد پرسش قرار می‌گیرند یا به‌ نوعی هویت شما به‌ طور مرتب مورد احراز واقع می‌ شود:

  • مشخصات فردی خود را کاملاً به درستی وارد کنید؛ علی‌الخصوص تأکید می‌شود که تاریخ تولد خود را به‌دقت وارد کنید، ترتیب وارد کردن آن به صورت سال/روز/ماه است.
  • حتماً از ایمیل شخصی و دائمی خود استفاده کرده و از ارائه‌ی ایمیل‌های موقت یا ایمیل‌هایی که روشی برای بازیابی رمز عبور آن در صورت فراموشی تعیین نکرده‌اید اجتناب کنید.
  • سوالات امنیتی که در مراحل ساخت از شما پرسیده می‌شود را به دقت تعیین کنید؛ به این معنی که رایج‌ترین سوالاتی که پاسخ آن‌ها در ذهن شما فراموش نمی‌شود را انتخاب و حتی پاسخ آن‌ها را در جایی یادداشت کنید.
  • اگر در مراحل ساخت حساب، فرم ارائه سوالات امنیتی دراختیارتان قرار نمی‌گیرد، حتماً به بخش تکمیل ساخت اپل آیدی برای تخصیص سوالات امنیتی و ایمیل دوم مراجعه کنید.

پیش نیاز‌های لازم برای ساخت اپل آیدی بدون شماره

۱. آدرس پرداخت

موارد دیگری برای تکمیل ساخت اپل آیدی از شما درخواست می‌شود که برای استفاده از سرویس‌های پرداختی و اشتراکی شرکت اپل مانند آیتونز، اپل موزیک، اپل تی وی، اپ استور و سایر سرویس‌های مرتبط موردنیاز است. این اطلاعات شامل دو بخش اطلاعات کارت اعتباری یا حساب‌های بانکی (Payment Information) و آدرس‌ (نشانی)های پرداخت (Billing & Shipping Address) می‌شود.

نکته: در هنگام ساخت اپل ای دی ازطریق موبایل این اطلاعات از شما خواسته نمی‌شود و ارائه‌ی این دو کاملاً اختیاری است اما برای استفاده از اپ استور (برنامه‌های رایگان) لازم است قسمت آدرس پرداخت را از پنل کاربری خود تکمیل کنید. از آن‌جایی که کشور ایران در این لیست وجود ندارد، می‌توان در این قسمت از اطلاعات جعلی استفاده کرد. سایت‌های بسیاری وجود دارند که این اطلاعات کاملاً به‌صورت تصادفی تولید می‌شود و می‌توان در هر تعداد مشخصات تصادفی از آن استخراج کرد.

دو نمونه از این وب سایت ها را معرفی میکنیم:
                                                                   وبسایت تولید آدرس مجازی ۱                                        وبسایت تولید آدرس مجازی ۲

پس از ورود به یکی از سایت‌های بالا، تنها اطلاعات مشخص‌شده مطابق عکس را یادداشت کنید.

آدرس جعلی در ساخت اپل آیدی

از این صفحه حتماً یک اسکرین‌شات ذخیره کنید. توجه کنید که فقط اطلاعات مشخص شده مورد احتیاج است و به‌هیچ عنوان از اطلاعات حساب بانکی آن استفاده نکنید.

۲. شماره تلفن

اگر قصد ساخت اپل آیدی از طریق سایت را دارید احتیاج به شماره تلفن خواهید داشت و ورود آن برای رسیدن به مراحل بعدی الزامی خواهد بود، ولی اگر از گوشی آیفون یا اپلیکیشن اندروید اپل موزیک یا آیتونز برای ساخت اپل آیدی استفاده می‌کنید، نیازی به وارد کردن شماره تلفن نخواهید داشت.

ایران در لیست شماره‌های پشتیبانی‌شده توسط اپل وجود ندارد بنابراین باید از شماره‌های خارجی معتبر استفاده کنید که در سه حالت می‌توانید از این شماره‌ها برخوردار شوید:

  • استفاده از شماره‌های خارجی تحت مالکیت افراد حقیقی به‌واسطه‌ی فردی آشنا در خارج از کشور: بهترین و مطمئن‌ترین گزینه
  • ساخت شماره‌ی مجازی و استفاده از سرویس‌های رایگان یا پولی در این زمینه: روش ایدئال برای کاربران ایرانی که البته با هزینه همراه است
  • استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک:‌ ارزان‌ترین، ساده‌ترین و البته غیراصولی‌ترین روش موجود

استفاده از شماره تلفن‌ هایی که تحت مالکیت شما یا افراد نزدیک شما نیست می‌ تواند تبعات امنیتی برای حساب کاربری شما به‌ دنبال داشته باشد. اما سرویس‌ های ارائه‌ دهنده شماره‌ های مجازی درحال‌ حاضر تنها روش ممکن برای تمامی کاربران ایرانی است.

سرویس‌ های متعددی درحال‌ حاضر اقدام به ارائ ه‌ی شماره‌ ی تلفن مجازی برای کاربرد‌ های شخصی و سازمانی در سطح جهان می‌ کنند؛ اما متأسفانه عموم این سرویس‌ ها پولی هستند.

تنها سرویس رایگان موجود گوگل ویس (Google Voice) است که فقط به ارایه‌ی شماره‌ی مجازی مخصوص ایالات متحده می‌پردازد. همان‌طور که اشاره شد این سرویس رایگان است اما برای ثبت‌نام در آن به شماره‌ی تلفن دیگری احتیاج خواهید داشت که باید از خود ایالات متحده باشد، بنابراین در نهایت بازهم لازم خواهد بود تا برای فعال‌سازی این سرویس مبلغی را پرداخت کنید اما متداول‌ترین و ارزان‌ترین راه برخورداری از یک شماره مجازی مطمئن و امن برای کاربران ایرانی محسوب می‌شود.

اما در مورد راه‌حل سوم یعنی استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک رایگان، با نظر به اینکه در نحوه ساخت اپل آیدی باید جوانب احتیاط در مورد ارائه‌ی اطلاعات حساس رعایت شود، از آن‌جایی که هرلحظه امکان از دسترس خارج‌شدن شماره‌های مجازی موقت یا سرویس‌های دریافت پیامک آنلاینی که از شماره آن‌ها در ساخت اپل آیدی استفاده‌شده وجود داشته و همچنین بیشتر این شماره‌ها به‌دلیل مسدود یا به‌کارگرفته شدن توسط دیگر کاربران امکان ثبت ندارند، از ذکر این سایت‌ها خودداری می‌کنیم.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون

ساخت اپل آیدی با گوشی آیفن

۱.  تنظیمات را باز کنید، روی بنز Sign in to your iPhone ضربه بزنید.

۲. روی ?Don’t have an Apple ID or forgot it ضربه بزنید.

۳. Create Apple ID را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون

۴. در قسمت Birthday، Last Name، First Name به ترتیب نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را وارد کنید. با استفاده از سایت time.ir تاریخ تولد شمسی خود را به میلادی تبدیل و در این قسمت وارد کنید سپس روی Next در بالا ضربه بزنید.

۵. ایمیل اصلی خود را در قسمت Email وارد کنید که همان شناسه‌ی اصلی اپل ایدی شما هنگام ورود به اکانتتان خواهد بود. گزینه‌ی Apple News & Announcements را خاموش کنید سپس Next را بزنید.

۶. در قسمت Password، رمز عبور (حداقل هشت کاراکتر بوده و شامل حداقل یک عدد، حروف بزرگ و کوچک) و تکرار آن را در قسمت Verify تایپ کنید.

۷. در اینجا باید شماره تلفن خود را وارد کنید اما این مرحله‌ را می‌توانید به‌راحتی پشت سر بگذارید. با حفظ پیش‌شماره روی ایالات متحده، در قسمت مشخص‌شده،‌ همان شماره‌ تلفنی را که از سایت‌های تولیدکننده اطلاعات جعلی استخراج کرده‌اید وارد کرده و روی Next ضربه بزنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون

۸. در این قسمت ?Didn’t get a verification code را انتخاب کنید.

۹. روی Verify Later ضربه بزنید.

۱۰. روی Continue ضربه بزنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون

۱۱. با انتخاب Agree در پایین صفحه با قوانین موافقت کنید و در پنجره بعد مجدداً Agree را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون۱۲.پس از ساخته شدن اکانت از شما خواسته می‌شود تا رمز صفحه قفل را وارد کنید تا اپل آیدی به دستگاه شما متصل شود. هم اکنون اپل آیدی شما ساخته شده و تنها نیاز به فعال‌سازی دارد.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون۱۳. برای فعال‌سازی و تأیید کردن Apple ID روی Verify Email Address ضربه بزنید.

۱۴. روی Send Code ضربه بزنید.

۱۵. به ایمیل خود مراجعه کنید و از قسمت Inbox آخرین ایمیل حاوی کد تأیید ارسال‌شده از سوی اپل را در این قسمت وارد کنید. پس از تأیید ایمیل، احساب شما ساخته شده و آماده‌ی استفاده است.

برای استفاده از اپل استور و دانلود اپلیکیشن‌ها باید آدرس پرداخت را به حساب خود اضافه کنید؛ برای این کار:

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون۱. اپ استور را باز کنید، نام یک اپلیکیشن را به دلخواه وارد و روی Get ضربه بزنید. در پنجره‌ی پاپ آپ روی Review ضربه بزنید.

۲. در اینجا کشور همان ایالات متحده باشد، سپس گزینه‌ی Agree to Terms and Conditions را فعال و Next را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی آیفون۳. بخش Payment Method را روی None قرار دهید.

۴. از قسمت پیش‌نیازها مشخصات آدرس جعلی را کپی و در قسمت‌های مربوطه جای‌گذاری کنید. اطلاعاتی که لازم است شامل Street، City، State، Zip و Phone می‌شود و لازم نیست از اسم جعلی استفاده کرده و از اسم خود استفاده کنید. همچنین فیلد Street دوم اختیاری است و لازم به پر کردن آن نیست.

۴. پس از تکمیل موارد روی Next و در انتها روی Continue ضربه بزنید. اکنون اپل ایدی شما به همراه تمامی امکانات فعال شده است.

ساخت اپل آیدی بدون شماره ازطریق اپلیکیشن اندروید اپل موزیک

با استفاده از اپلیکیشن اندروید Apple Music  می‌توانید بدون وارد کردن شماره به‌راحتی Apple ID خود را بسازید. برای این کار ابتدا باید با استفاده از یک دستگاه اندرویدی، اپلیکیشن آن را از گوگل پلی نصب کنید.

اگر گوشی اندرویدی ندارید می‌توانید با دراختیار داشتن یک لپ‌تاپ مجهز به ویندوز ۱۱ شبیه ساز آن را در ویندوز نصب کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره ازطریق اپلیکیشن اندروید۱. پس از نصب و اجرای اپل موزیک، با انتخاب Agree در پایین صفحه با قوانین موافقت کنید.

۲. روی Continue ضربه بزنید.

۳. در بالای صفحه Sign In را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره ازطریق اپلیکیشن اندروید۴. گزینه‌ی Create an Apple ID را از پایین صفحه انتخاب کنید.

۵. در فیلد‌های Apple ID ایمیل اصلی، Password رمز عبور (که باید حداقل هشت کاراکتر بوده و شامل حداقل یک عدد، حروف بزرگ و کوچک باشد)، First name نام، Last Name نام خانوادگی، Date of Birth تاریخ تولد به میلادی (که ازطریق سایت time.ir باید تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل و در این‌جا وارد کنید) را به‌دقت پر کنید. قسمت Country/Region را روی United States تنظیم کنید. در نهایت با انتخاب Agee to Terms and Conditions روی گزینه Next ضربه بزنید.

۶. در این مرحله به ایمیل خود مراجعه کنید و از قسمت Inbox آخرین ایمیل حاوی کد تأیید ارسال‌شده از سوی اپل را در این قسمت وارد کرده و Continue را انتخاب کنید.

اکنون اپل آیدی شما ساخته شده است و می‌توانید در دستگاه‌های مختلف لاگین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *