۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
دسترسی به استارلینک با گوشی‌ هوشمند
اینترنت و شبکه

سال آینده اتصال مستقیم به اینترنت ماهواره ای با موبایل ممکن می شود

اسپیس ایکس برای افزایش تعداد مشترکان خود، امکان دسترسی به اینترنت استارلینک با گوشی‌ هوشمند را به طور مستقیم فراهم می سازد.
اسپیس ایکس استارلینک را با هدف ارائه ی دسترسی به اینترنت پر سرعت به مناطق دورافتاده توسعه داد. این شبکه با بهره‌ گیری از مجموعه‌ ماهواره های کوچکی که در مدار پایینی زمین قرار دارند، با یکدیگر در ارتباط هستند تا دسترسی به اینترنت پهن باند را فراهم کنند.
دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک با گوشی‌ هوشمند
تعداد ماهواره های این شبکه تا سپتامبر ۲۰۲۲ به بیش از ۳۰۰۰ رسیده است. هدف نهایی اسپیس ایکس مستقر کردن ۱۲۰۰۰ ماهواره در مدار زمین است. تعداد مشترکان این سرویس تا ژوئن ۲۰۲۲ به بیش‌از ۵۰۰ هزار نفر رسید. ایلان ماسک به‌دنبال جذب مشتریان بیشتر برای سرویس خود است. اسپیس ایکس قصد دارد امکان دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک با گوشی‌ هوشمند را فراهم سازد.

کاربران برای استفاده از خدمات استارلینک باید تجهیزات مخصوص مثل آنتن و گیرنده را خریداری کنند. اسپیس ایکس درحال‌ توسعه‌ی فناوری جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق گوشی‌های هوشمند خود به‌طور مستقیم به شبکه‌ی استارلینک متصل شوند. با این راهکار دیگر نیازی به خرید تجهیزات اضافه ندارید و دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت و استفاده از قابلیت‌های استارلینک آسان‌تر خواهد شد.

دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک با گوشی‌ هوشمند

به گزارش Gizmochina، اسپیس ایکس برای تجهیز برخی از ماهواره‌های نسل دوم استارلینک به سخت‌افزار Direct-To-Cellular، درخواستی به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات‌متحده (FCC) ارسال کرده است.

این اقدام به کاربران گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد به‌طور مستقیم به شبکه‌ی استارلینک متصل شد و دسترسی به اینترنت پرسرعت از فضا دراختیار آن‌ها قرار بگیرد.

اسپیس ایکس درحال حاضر ۳۵۰۰ ماهواره‌ی استارلینک نسل اول را به فضا پرتاب کرد. این کمپانی مجوز FCC را برای پرتاب ۷۵۰۰ ماهواره‌ی نسل دوم دیگر تا پایان دهه‌ی جاری، دریافت کرده است. این شرکت امیدوار است با سخت‌افزار جدید Direct-To-Cellular، خدمات صوتی، پیام‌رسانی و مرور وب را با حداکثر سرعت ۱۸٫۳ مگابیت برثانیه به مشتریان خود ارائه دهد.

دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک با گوشی‌ هوشمند

برنامه‌ی اسپیس ایکس برای ارائه‌ی دسترسی به استارلینک از طریق گوشی‌های هوشمند، گامی بسیار مهم در اهداف این شرکت محسوب می‌شود. شرکت‌های دیگری مانند AST SpaceMobile نیز درحال توسعه‌ی خدمات پهن باند مبتنی بر ماهواره به کاربران گوشی های هوشمند است و در رقابت با اسپیس ایکس هستند. 

همکاری  اسپیس ایکس با T-Mobile باعث می‌شود مزیت‌های بسیار خوبی در رقابت با سایر شرکت‌ها داشته باشد. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، اسپیس ایکس می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ با ۲۰۰۰ ماهواره‌ی نسل دوم استارلینک، امکان اتصال گوشی‌های هوشمند به این سرویس را فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *