۰۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
چانگ پنگ ژائو
ارز دیجیتال

سرمایه ۱.۶ میلیارد دلاری صرافی بایننس در لونا با کاهش ۹۹.۹۹ درصدی، به ۳۰۰۰ دلار کاهش یافت

«چانگ پنگ ژائو»، مدیرعامل بایننس با انتشار توییتی اعلام کرد که این صرافی از سرمایه‌گذاری خود در لونا سود زیادی به دست آورده بود، با ریزش ۹۹.۹۹ درصدی قیمت رمزارز لونا، اکنون تقریبا همه آن را از دست داده است.

در واقع سرمایه ۱.۶ میلیارد دلاری این صرافی در این رمزارز اکنون تنها رقمی حدود ۳۰۰۰ دلار ارزش دارد.

این صرافی در سال ۲۰۱۸ با دریافت ۱۵ میلیون توکن لونا، ۳ میلیون دلار در اکوسیستم Terra سرمایه‌گذاری کرد. به گفته ژائو، در اوج قیمت لونا، ارزش این سرمایه‌گذاری به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار رسید.

اما بعد از سقوط آزاد قیمت این رمزارز طی یک هفته گذشته و از دست رفتن ارزش آن، ارزش سرمایه‌گذاری صرافی بایننس روی این رمزارز به ۳۴۰۰ دلار کاهش یافته است.

بایننس

استیبل کوین UST نیز هفته گذشته دچار ریزش شد که زیان هنگفت سرمایه‌گذاران در UST و لونا را در پی داشت.

مدیرعامل بایننس در توییتی اضافه کرد که این صرافی ترجیح می‌دهد اگر تیم پروژه Terra می‌خواهد غرامتی به کاربران پرداخت کند، کاربران خرده‌فروشی را در اولویت پرداخت غرامت قرار دهد و در آخر به سراغ بایننس بیاید. البته اگر چنین پرداخت غرامتی اصلا اتفاق بیفتد.

ژائو همچنین تایید کرد که صرافی در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری در لونا در دور اخیر یک میلیارد دلاری بوده، اما معامله هرگز بسته نشد.

بایننس سال‌ها یکی از حامیان اصلی شرکت‌های Luna و Terraform Labs بود.

بر اساس داده‌های VentureBeat، بایننس سرمایه‌گذار اصلی در دور سرمایه‌گذاری ۳۲ میلیون دلاری سال ۲۰۱۸ در آزمایشگاه‌های Terraform بود که در آن زمان گفته می‌شد قرار است یک سیستم مالی مدرن روی بلاکچین ایجاد کند.

با این وجود هفته گذشته ژائو از نحوه مدیریت تیم‌های لونا و UST بسیار ناامید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *