۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
شارژر ۲۴۰ واتی Realme
تکنولوژی موبایل

سریع ترین شارژر موبایل در جهان با ارائه شارژر ۲۴۰ واتی Realme رسما معرفی شد.

اولین شارژر ۲۴۰ واتی موبایل توسط Realme معرفی شد. همزمان این شرکت اعلام کرد که اولین گوشی مجهز به این شارژر، Realme GT Neo5 خواهد بود. این گوشی مجهز به شارژر ۲۴۰ واتی Realme ماه آینده وارد بازار می شود.

شارژر ۲۴۰ واتی Realme

چندی پیش اوپو در جریان نمایشگاه MWC 2022 از شارژر سریع ۲۴۰ واتی خود رونمایی کرد که می‌تواند یک باتری پرظرفیت را در مدت تنها ۹ دقیقه از ۰ تا ۱۰۰٪ شارژ کند. اوپو قرار بود به زودی این ایده ی جذاب را با شارژر ۲۴۰ واتی خود عملی کند.

فناوری شارژ سریع اوپو قرار بود دقیقا آنچه که کاربران سال ها منتظرش بودند را به آن‌ها ارائه کند. شرکت های چینی در زمینه ی فناوری شارژ سریع همواره پیشتاز بودند.  این بار یک شرکت چینی دیگر قبل از اوپو توانست توانمندی های خود را به رخ سایر رقبا بکشد. شرکت چینی Realme قرار است اولین شارژر ۲۴۰ واتی موبایل را با گوشی جدید خود ارائه کند.

جالب است بدانید که توان ۲۴۰ وات در حال حاضر بالاترین توان شارژی است که توسط پورت Type-C پشتیبانی می شود. برای دستیابی به آن، برند Realme از طراحی موازی پمپ شارژ ۱۰۰ واتی سه طرفه استفاده می کند. این فناوری از ورودی ۲۰ ولت و ۱۲ آمپر و سپس خروجی ۱۰ ولت ۲۴ آمپر پشتیبانی می کند. در واقع، راندمان تبدیل شارژ به ۹۸.۵٪ می رسد. کابل ویژه این شارژر نیز ۱۲ آمپر است.

شارژر ۲۴۰ واتی

این فناوری از یک سر شارژ ۲۴۰ واتی دوگانه GaN برای دستیابی به بالاترین چگالی توان صنعت که ۲.۳۴ وات بر سی سی است، استفاده می کند. همانطور که گفتیم این شارژر از یک پورت USB-C استفاده می کند. جالب است بدانید که اندازه سرشارژر ریلمی تنها ۵ درصد بیشتر از سرشارژ ۱۵۰ واتی قبلی است.

شارژر ۲۴۰ واتی Realme
شارژر ۲۴۰ واتی Realme

این سرشارژ از پروتکل ۲۴۰ واتی SuperVOOC پشتیبانی می کند و با پروتکل های PD، QC و VOOC 65 واتی سازگار است.

علاوه بر این، شارژ سریع ۲۴۰ واتی Realme تست محیطی با محدودیت های ۲ برابری برای حداکثر دمای و محدودیت حرارتی را گذرانده است. به عبارت دیگر در محیطی با دمای ۸۵ درجه سانتی گراد و رطوبت ۸۵ درصد می تواند به مدت ۲۱ روز بدون نقص ایمنی شارژ و دشارژ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *