۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
ارز دیجیتال

سقوط ۳۰ میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال در یک روز

در روز های اخیر شاهد سقوط شدید ارزش بازار ارزهای دیجیتال بوده ایم. بازار ارز دیجیتال نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشته و تا امروز نشانه‌ ای از بازگشت روند صعودی دیده نمی شود.

به گزارش کریپتو پوتیتو، اعلام رسمی ورشکستگی صرافی «FTX» در روز گذشته سقوط قیمت ها در بازار را تشدید کرد. روز پنجشنبه نیز داده‌ های نرخ تورم ماه اکتبر  آمریکا منتشر شد. رشد ۷.۷ درصدی نرخ تورم از درصد پیش بینی شده کمتر بود و اخبار مثبتی برای رشد قیمت ارزهای دیجیتال بود.

به دنبال انتشار این آمار مثبت قیمت بیت کوین تا بالای ۱۸٬۰۰۰ دلار رشد کرد. اما مجددا روند نزولی خود را در پیش گرفت و قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح خود در ۲ سال اخیر یعنی ۱۵٬۶۰۰ دلار رسید. سرمایه گذاران وارد ضررهای بزرگی شدند و حتی در قیمت ۱۶٬۶۰۰ دلار فعلی هم اوضاع خیلی بهتر نیست.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال

بر اساس داده های موجود در نمودار بالا ، بیت کوین در حال حاضر حوالی ۱۶٬۶۰۰ دلار معامله می‌شود و طی ۲۴ ساعت اخیر هم ۱.۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال با حل مشکل FTX

شرایط بازار در حال حاضر به شدت آشفته و نزولی به نظر می رسد. برخی از کاربران امیدوارند FTX موفق به اجرای توافق یا طرحی شود. با اجرای طرح تا بتوان این مشکل را تا حدی زودتر حل و در صورت امکان دارایی کاربران را بازیابی کند. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این صرافی امروز متحمل یک هک بزرگ شده است. ماجرای FTX برای زیرساخت رمز ارزها، خرید، فروش و تبلیغ کوین ها توسط افراد، فاجعه بار است.

آلت کوین های هلیوم، سولانا و کرونوس (CRO) طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند. در مقابل قیمت دوج کوین در همین بازه زمانی نزدیک به ۵درصد رشد کرد. طی ۲۴ ساعت اخیر هم ۱۴۵میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شده است که نصف بیشتر آنها موقعیت لانگ (صعودی) بوده‌اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز با افتی حدود ۳۰ میلیارد دلاری ، اکنون به ۸۶۴ میلیارد دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *