۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
متاورس

متاورس اینترپل توسط پلیس اینترپل راه اندازی شد

متاورس اینترپل توسط خود این نهاد جهانی به قصد جلوگیری از گسترش جرائم مجازی راه‌اندازی شد.

پلیس بین الملل اعلام کرد متاورس اینترپل را برای جلوگیری از جرایم مجازی راه اندازی کرده است. متاورس در این نهاد در ابتدا برای انجام فعالیت‌ هایی مانند آموزش مجازی ساخته شد.

اما در حال حاضر اینترپل متاورس اختصاصی خودش را برای جلوگیری از باج گیری و یا سو استفاده از کودکان، راه اندازی کرده است.

متاورس اینترپل

متاورس اختصاصی بین المللی اولین متاورس اختصاصی دنیا برای اجرای قانون  است. اینترپل در نودمین مجمع عمومی پلیس بین الملل در دهلی نو، آن را معرفی کرد. این پلتفرم به پلیس در سراسر جهان این قابلیت را می‌دهد تا در یک محیط مشخص از طریق آواتارها با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

جرایم  فضای متاورس شامل اقدام علیه کودکان، سرقت اطلاعات، کلاهبرداری، باج گیری و آزارهای جنسی است. جرایم این فضا با توسعه جهان های مجازی گسترده تر می‌شوند.

متاورس اینترپل

«یورگن استوک»، دبیرکل پلیس اینترپل می‌گوید:

متاورس برای خیلی‌ها فراخوانی برای یک آینده انتزاعی است، اما مسائلی که این فناوری مطرح می‌کند همیشه الهام‌بخش اینترپل بوده و به کشورهای عضو در سازمان ما در مبارزه با جرایم کمک می‌کند و باعث می‌شود جهانی ایمن‌تر، چه به‌صورت مجازی و چه حقیقی برای افراد ساکن در آن ایجاد کنیم.

چالش ایجاد شده برای سازمان ها این است که آنچه در دنیای واقعی جرم تلقی می‌شود، ممکن است لزوماً در دنیای مجازی جرم نباشد.

«مادان اوبروی»، رئیس بخش فناوری و نوآوری اینترپل می‌گوید:

با شناسایی ریسک‌ها و چالش ها در نقطه آغازین، می‌توانیم با اعضا وارد همکاری شویم. این همکاری چارچوب‌های حاکمیتی لازم را شکل می دهد و پیش از به وجود آمدن بازارهای مجرمانه جلوی آن‌ها گرفته می شود.

اینترپل به برنامه «تعریف و ساخت متاورس»، متعلق به مجمع جهانی اقتصاد پیوسته است. برنامه تعریف و ساخت متاورس دربرگیرنده اعضایی مثل متا، مایکروسافت و مسترکارت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *