۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
ارز دیجیتال

متا در حال توسعه روشی برای ساخت و فروش NFT در اینستاگرام است

متا در رویداد مخصوص سازندگان محتوا (Creator Week) اعلام کرد به زودی امکان ساخت و فروش NFT در اینستاگرام را به این غول شبکه های اجتماعی اضافه می کند. اینستاگرام از مدت ها پیش تمرکز خود را روی درآمد زایی گذاشته است. حدود یکسال از آزمایش NFT در متا برای استفاده کاربران اینستاگرام و فیسبوک میگذرد. در یک سال گذشته کاربران تنها قادر به نمایش کلکسیون های دیجیتالی خود بودند.

 فروش NFT در اینستاگرام

اینستاگرام به زودی به کاربران اجازه می دهد NFTهای خود را ایجاد کرده و آن ها را در این پلتفرم به فروش برسانند. با توسعه این قابلیت طرفداران می توانند از محتواسازان مور علاقه‌ی خود حمایت کنند.

ساخت و فروش NFT در اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان بخشی از برنامه های ورود و توسعه  Web3، به کاربران اجازه ساخت و فروش NFTهای خود را می دهد. متا می‌گوید که این ابزار دیجیتال به کاربران اجازه می‌دهد تا NFT های خود را در بلاکچین Polygon ایجاد کنند و سپس آن ها را در اینستاگرام یا پلتفرم دیگری بفروشند. این اولین باری است که این شبکه اجتماعی قصد دارد با مارکت پلیس های NFT مانند Opensea رقابت کند.

 فروش NFT در اینستاگرام

امکان ساخت و فروش NFT که متا از آن به‌عنوان «کلکسیون های دیجیتال اینستاگرام» یاد می کند، هنوز به طور گسترده در دسترس نیست. قابلیت مذکور با کمک گروه کوچکی از سازندگان محتوا در ایالات متحده درحال گذراندن دوره ی آزمایشی است. ولی به زودی در سایر کشورها نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

ویژگی های جدید دیگری که متا برای سازندگان محتوا در اینستاگرام و فیسبوک توسعه داده است به شرح زیر است:
  • اشتراک ها برای همه ی محتوا سازان واجد شرایط در ایالات متحده در دسترس قرار خواهد گرفت.
  • محتواسازان می‌توانند با یک روش اضافه از طریق Reels کسب درآمد کنند.
  • اضافه شدن تنظیمات نمایه‌ در «حالت حرفه ای» که به کاربران فیسبوک اجازه می‌دهد ازطریق نمایه ی شخصی حساب کاربری خود، به ابزارهای مخصوص سازندگان محتوا و کسب درآمد، دسترسی داشته باشند.

کارمزد فروش NFT در اینستاگرام

متا در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴ هیچ کارمزدی از فروش NFT دریافت نکند. اما پرداخت هایی که از طریق اپ استور اپل انجام می شود شامل کارمزد ۳۰ درصدی است.

ابزارهای جدید اینستاگرام در حال حاضر فقط در دسترس «گروه کوچکی» از سازندگان در ایالات متحده قرار گرفته، اما متا می گوید که قصد دارد به زودی آن را در دسترس افراد و کشورهای بیشتری قرار دهد.

متا همچنین در حال بروزرسانی سایر ویژگی های مربوط به NFT است. به عنوان مثال، متا پشتیبانی از بلاکچین Solana و کیف پول Phantom را برای کاربران اضافه کرده است. همچنین شرکت متا به زودی قصد استفاده از NFT های ویدیویی به عنوان تصویر پروفایل را دارد.

با توجه به محبوبیت زیاد تیک تاک میان کاربران، اینستاگرام با اضافه کردن قابلیت جدید سعی دارد سازندگان محتوا را به پلتفرم خود جذب کند. در طی سه ماهه سوم، درآمد خالص این شرکت تقریبا نصف شد و به دنبال آن، قیمت سهام شرکت متا افت شدیدی تجربه کرد. با توجه به سخنان استفان کسریل، رییس بخش فین تک متا، حال، این شرکت بزرگ فعال در فناوری، که دیگر در رتبه بندی ۲۰ شرکت بزرگ آمریکایی جایی ندارد، تلاش می‌کند با کمک NFTها، اینفلوئنسرها را جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *