۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
امنیت

معرفی ابزار جدیدی در اینستاگرام که بازیابی حساب های هک شده را آسان تر می کند

ابزار بازیابی حساب های هک شده در اینستاگرام معرفی شد. ابزار جدیدی که اینستاگرام معرفی کرد به کاربران امکان می‌دهد درخواست بازیابی حساب‌ هک‌ شده خود را ثبت کنند.

اینستاگرام همچنین روش جدیدی برای تأیید هویت و ورود به حساب‌ کاربری معرفی کرده است. بر اساس گذارش سایت ورج، کاربرانی که حساب اینستاگرام‌ شان هک شده به راهکار جدیدی دسترسی دارند تا برای بازیابی حساب اقدام کنند. اینستاگرام صفحه‌ی جدید با لینک Instagram.com/hacked را راه‌اندازی کرده است. بعد از هک شدن حساب کاربری کاربر می توانید با مراجعه به این صفحه، درخواست دسترسی به حساب کاربری خود را ثبت کند.

قابلیت های ابزار بازیابی حساب های هک شده در اینستاگرام

مهم ترین قابلیت جدید این سرویس، تلاش برای بازیابی حساب های هک شده است اما اینستاگرام قابلیت های زیر را نیز اضافه کرده است:

  • سرویس جدید اینستاگرام به شما امکان می‌دهد حساب هایی را که جعل هویت انجام می‌دهند ریپورت کنید
  • در سرویس جدید شما می توانید در صورت فراموشی رمز عبور از این ابزار برای ورود به حساب خود اقدام کنید.

ابزار بازیابی حساب های هک شده در اینستاگرام

بازیابی حساب هک شده ی اینستاگرام همیشه کار دشواری بوده است. کاربران تا پیش از راه اندازی ابزار جدید کار سختی برای دسترسی به حساب هک شده داشتند. گزارشی در سال ۲۰۱۸ نشان داد تعداد قابل توجهی از کاربران اینستاگرام مجبور شده اند برای بازیابی حساب هک شده، به هکر باج بدهند. گزارشی دیگر در سال ۲۰۱۹ نشان داد اینفلوئنسرهایی که حسابشان به دست هکرها افتاده است مجبور شدند برای بازیابی حساب سراغ همکاری با هکرهای دیگر بروند.

اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی اینستاگرام اعلام کرد در حال کار روی قابلیت های جدیدی برای بازیابی حساب های کاربری است. یکی از راهکارهای آزمایشی، اقدام از طریق حساب دوستان است که این قابلیت اکنون در دسترس تمامی کاربران قرار دارد. کسانی که حساب کاربری خود را از دست دادند می‌توانند دو نفر از دوستانشان را انتخاب و از طریق آن‌ها هویت خود را تأیید کنند. اینستاگرام می‌گوید روی سیستم های جدیدی برای جلوگیری از هک شدن حساب های کاربری نیز کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *