۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
باریک‌ ترین آیپد اپل
تکنولوژی موبایل

معرفی باریک ترین آیپد اپل با فناوری OLED هیبریدی در سال ۲۰۲۴!

کمپانی اپل وعده داد که در سال ۲۰۲۴ از باریک‌ ترین آیپد اپل رونمایی می کند. در بازاری که شرکت ها روز به روز نوآوری های جدیدی معرفی می کنند سهم اپل از این نوآوری ها بیشتر از بقیه‌ به نظر می رسد.

اپل قصد دارد از باریک ترین آیپد خود که از فناوری OLED هیبریدی بهره می برد رونمایی کند. اپل برای تولید این دستگاه باید با شرکت تایوانی SMT برای توسعه ظرفیت تولید خود همکاری کند.

باریک ترین آیپد اپل

طبق اخباری که منتشر شد، ظاهراً اپل قصد دارد از باریک ترین آیپد خود که به فناوری OLED هیبریدی مجهز کند. از مشخصات بارز این دستگاه می توان به، عمر باتری طولانی تر و هزینه تولید کمتر اشاره کرد.

فناوری OLED هیبریدی  از شیشه های محکم ساخته شده و در آن از یک پنل OLED استفاده می شود.  فناوری OLED هیبریدی  امکان تولید دستگاه هایی با قطر بسیار نازک را فراهم می کند.

مهم ترین ویژگی  پنل های هیبریدی مقرون به صرفه بودن آنها‌ است زیرا در این فناوری نیازی به استفاده از لایه نور پس زمینه نیست. عدم استفاده از نور پس زمینه هزینه تولید این پنل ها را به شدت کاهش می‌دهد.

باریک ترین آیپد اپل

اپل قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ از این پنل ها با جای پنل های منعطف آیفون در صفحه نمایش آیپد‌های خود استفاده کند. استفاده از پنل های منعطف در آیپد به دلیل اندازه بزرگ آنها امکان شکستگی و یا مچاله شدن دارد.

اپل می خواهد برای ساخت این پنل‌ها از یک شرکت تایوانی برای افزایش ظرفیت تولید خود کمک بگیرد. احتمالاً از این فناوری در تولید باریک ترین آیپد اپل که آیپد‌ پرو ۱۲.۹ اینچی‌ است و همچنین مک بوک پرو های جدید استفاده خواهد شد.

فناوری OLED هیبریدی هنوز به بلوغ کامل نرسیده است. اپل باید تا رسیدن فناوری OLED هیبریدی به بلوغ کامل تا سال ۲۰۲۴ از فناوری MiniLED در صفحه نمایش دستگاه های خود استفاده کند.

پس احتمالاً تولید باریک‌ ترین آیپد اپل با فناوری مذکور تا سال ۲۰۲۴ طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *