۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
هزینه راه اندازی اینترنت استارلینک
اینترنت و شبکه

هزینه راه اندازی اینترنت استارلینک در ایران چقدر است؟

در این مقاله هزینه راه اندازی اینترنت استارلینک در ایران را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. همزمان با قطعی اینترنت و مطرح شدن طرح صیانت راه اندازی اینترنت استارلینک در ایران بحث داغ این روزها است.

برای استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک کاربر باید چقدر هزینه کند و قیمت خرید دیش یا ترمینال آن چقدر است؟

از زمان راه اندازی اینترنت استارلینک این شرکت توانست کاربران زیادی را جذب کند. در روزهای اخیر ایالات متحده برخی تحریم‌های تکنولوژی علیه ایران را برداشته است. اکنون کاربران در ایران بیش از پیش منتظر دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک هستند.

بعد از رفع تحریم های ایالات متحده، ایلان ماسک در توییتی اعلام کرده است که آماده راه اندازی استارلینک در ایران است. البته استفاده از اینترنت استارلینک هزینه هایی دارد که در ادامه شرح می دهیم.

هزینه راه اندازی اینترنت استارلینک در ایران و قیمت دیش آن

اینترنت استارلینک ارزان نیست و حتی در ماه‌های اخیر قیمت خرید دیش یا کیت آن و همچنین سرویس این اینترنت افزایش پیدا کرده است. قیمت اولیه خرید دیش استارلینک  ۴۹۹ دلار و هزینه اشتراک ماهانه با ۹۹ دلار می رسید، اما مدتی است که این قیمت ها رو به افزایش است.

هزینه راه اندازی اینترنت استارلینک

هزینه خرید اینترنت ماهواره ای استارلینک شامل یک هزینه اولیه برای خرید تجهیزات و یک هزینه برای سرویس ماهانه آن می‌شود. قیمت دیش یا کیت آن برابر ۵۹۹ دلار است و هزینه سرویس ماهانه به ۱۱۰ دلار می‌رسد.

بنابراین حتی اگر روزی پای اینترنت استارلینک به کشورمان باز شود، با قیمت های نجومی هم برای تجهیزات و هم برای سرویس ماهانه آن روبه رو می‌شویم. نرخ دلار در ایران روند صعودی را دنبال می کند.

با در نظر گرفتن هزینه های جانبی و قیمت دلار، خرید دیش استارلینک در ایران نزدیک به ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. هزینه سرویس ماهانه‌ استارلینک هم از ۳ میلیون تومان فراتر می‌رود.

با توجه به قیمت بالای راه اندازی استارلینک  بسیاری از مردم کشورمان قادر به تهیه آن نخواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *