۱۰ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
با آمدن وای فای 7، شرکت‌ها از به کارگیری وای فای 6E صرف‌نظر می‌کنند
اینترنت و شبکه

وای فای ۷ با عرضه در ۲۰۲۳ شکست وای فای ۶E را تکمیل می‌کند

وای فای ۶E جدیدترین استاندارد بی‌سیم است که به خاطر کمبود قطعات به ندرت در محصولات مصرفی بازار دیده می‌شود. حالا از آن‌جایی که انتظار داریم وای فای ۷ را از سال آینده میلادی در بازار ببینیم، تولیدکنندگان هم احتمالا با جهش از روی ۶E به‌طور مستقیم به سراغ نسخه ۷ می‌روند.

«تام دل‌اورو»، موسس و مدیرعامل شرکت Dell’Oro Group در بیانیه‌ای می‌گوید اولین محصولات مجهز به وای فای ۷ در سال ۲۰۲۳ به بازار می‌آیند، در نتیجه انتظار داریم که شاهد پرشی از روی استاندارد وای فای ۶E باشیم. کمبود قطعات بر موجودی فناوری وای فای ۶E تاثیر گذاشته و مانع از عرضه محصولات بیشتر با این فناوری شده است. به‌علاوه، منابع ناشناس زنجیره تامین می‌گویند محدودیت‌های موثر بر محصولات وای فای ۶E تا انتهای سال ادامه خواهند داشت.

دل‌اورو می‌گوید: «اگرچه اولین محصولات وای فای ۶E در اواسط سال ۲۰۲۱ عرضه شدند، این محصولات حالا یا موجود نیستند یا موجودی خیلی محدودی دارند.» به نظر می‌رسد که عرضه محصولات وای فای به جز در چین در همه نقاط دنیا به خاطر محدودیت‌های زنجیره تامین بسیار محدود بوده است.

وای فای 7

از وای فای ۶ مستقیماً به وای فای ۷ می‌رویم

علاوه بر این، شرکت‌های محدودی از این فناوری در گوشی‌های خود استفاده کرده‌اند. پیدا کردن روترهای وای فای ۶E کار دشوارتری است و کاربر را با قیمتی بسیار بالاتر از روترهای وای فای ۶ مواجه می‌کند. اگرچه کسب و کارها معمولا از اولین پذیرندگان فناوری‌های جدید محسوب می‌شوند، ولی در مورد وای فای آن‌ها هنوز نسخه ۶ را به ۶E ترجیح می‌دهند.

دل‌اورو می‌گوید: «محدودیت‌های زنجیره تامین باعث شده تولیدکنندگان با بازطراحی محصولات محبوب خود از طریق قطعاتی که دسترس‌پذیری بیشتری دارند، تمرکزشان را بر موجود کردن همان مدل‌های قبلی بگذارند.»

مدیاتک چند وقت پیش اعلام کرد که قرار است تراشه وای فای بسازد و نمونه‌ای از دموی وای فای ۷ را به نمایش درآورد. انتظار داریم این نسل جدید از حداکثر سرعت ۳۰ گیگابیت بر ثانیه‌ای پشتیبانی کند. وای فای ۶ و ۶E به حداکثر سرعت ۹.۶ گیگابیتی دسترسی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *