۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
گجت ها

پاور استیشن جدید انکر، یک نیروگاه برق متحرک!

پاور استیشن جدید انکر، یک نیروگاه برق متحرک است

پاور استیشن ۱۵۰۰ واتی انکر مدل Anker ۷۵۷ Powerhouse ، به باتری LiFePO4 مجهز شده که شارژ ۸۰ درصدی این نیروگاه برق متحرک در یک ساعت را ممکن می‌کند.

وقتی با قطعی برق مواجه می‌شوید یا با ابزارهایی در یدک‌کش، در حال بازدید از مکان‌هایی خاص در خارج از منزل هستید، ممکن است یک پاور استیشن پرتابل را با خود حمل کنید. اکنون، کمپانی انکر از محصولی رونمایی کرده که احتمالا پیشرفته‌ترین نیروگاه پرتابل برق موجود تا به‌امروز باشد. Anker 757 Powerhouse با برچسب قیمت ۱۴۰۰ دلاری، از توان ۱۵۰۰ واتی و باتری لیتیوم آهن فسفات با ظرفیت ۱۲۲۹ وات ساعت برخوردار است که شارژ سریع‌تر، ماندگارتر و حتی ایمن‌تری را در مقایسه با نوع لیتیوم یونی ارائه می‌دهد.

باتری‌های LiFePO4 ابتکار جدیدی در فضای باتری‌ها نیستند و آنها را می‌توان در برخی از خودروهای برقی پیدا کرد، زیرا نیازی به تعویض مکرر ندارند و در هنگامی که در معرض آسیب‌هایی مانند تصادفات قرار گیرند، باعث آتش‌سوزی نخواهند شد. با این‌حال، نکته منفی آنها این است که اکثر وسایل الکترونیکی مصرفی از آنها استفاده نمی‌کنند، زیرا با ظرفیتی مشابه، بسیار سنگین‌تر از نمونه‌های لیتیوم یونی هستند.

پاور استیشن ۷۵۷ پاورهاوس انکر وزنی در حدود ۲۰ کیلوگرم دارد که تقریبا دو برابر یک نیروگاه برق متحرک ۱۰۰۰ وات ساعتی ساخت Jackery است و در مقابل، تنها ۲۰ درصد ظرفیت بیش‌تری در مقایسه با آن مدل را ارائه می‌دهد. Jackery هم‌چنین دارای نیرویی معادل ۱۵۰۰Wh است که عاملی دیگر برای وزن کم‌تر است.

پاور استیشن جدید انکر، یک نیروگاه برق متحرک است

با بررسی برخی از بزرگ‌ترین پاور استیشن های پرقدرت که از باتری LiFePO4 برای مقاصد مورد نیاز خود بهره می‌برند، دریافتیم که این نوع از مزایای مهمی از جمله دوام بالا با استفاده بیش از ۳۰۰۰ چرخه شارژ باتری و توانایی شارژ ۸۰ درصدی در یک ساعت برخوردارند.

مدل‌هایی نظیر Bluetti AC200P و CTECHI ST2000 در کنار محصول انکر از این نوع باتری بهره‌ می برند. باید توجه داشت که نمونه‌های رقیب با قدرت ۲۰۰۰ واتی و ظرفیت ۲۰۰۰ وات ساعت، حتی بزرگ‌تر، سنگین‌تر و قدرتمندتر هستند و به‌نظر می‌رسد مدل بلوتی به خروجی‌های بیش‌تری نیز مجهز است که از جمله آن می‌توان به شش خروجی AC سه شاخه و یک جفت پد شارژ بی‌سیم مخصوص گوشی هوشمند اشاره کرد. اما پاور استیشن انکر می‌تواند ۱۰۰ وات شارژ USB-C PD را به یک لپ‌تاپ قدرتمند منتقل کرده و هم‌چنین از سه خروجی سه‌شاخه، سه پریز دوشاخه، چهار پورت ۱۲ واتی USB-A و یک سوکت فندک خودرو برخوردار است.

به ادعای Anker، باتری این پاور استیشن احتمالا سریع‌تر از بسیاری از نمونه‌های دیگر از طریق انرژی خورشیدی شارژ می‌شود. این باتری می‌تواند تنها در عرض ۳.۶ ساعت با ۳۰۰ وات، به‌وسیله آرایه پنل‌های خورشیدی سه‌گانه، به ۸۰ درصد شارژ برسد. به‌نقل از TechRadar، پاوراستیشن بلوتی از لحاظ فنی، در کم‌تر از سه ساعت از پنل‌های ۷۰۰ واتی شارژ می‌شود و به گفته CTECHi، باتری دستگاه این شرکت ۹ ساعت طول خواهد کشید تا به طور کامل از مجموعه پنل‌های ۵۰۰ واتی شارژ دریافت کند. به‌علاوه، هر دو مدل به شما این امکان را می‌دهند تا در صورت نیاز، انرژی خورشیدی و تامین نیرو از برق را به‌طور ترکیبی برای دستیابی به شارژ سریع‌تر، دریافت کنید.

پاور استیشن جدید انکر، یک نیروگاه برق متحرک است

تفاوت قابل توجه دیگر این است که پاوراستیشن انکر یک ضمانت ۵ ساله برای باتری‌های خود ارائه می‌دهد، که در مقایسه با ضمانت دو ساله دیگر شرکت‌ها، مزیت بزرگی محسوب می‌شود. طبق ادعای Anker، باتری دستگاه قادر خواهد بود تا پس از اتمام ۳۰۰۰ چرخه، هم‌چنان در ظرفیت ۱۰۰ درصدی شارژ شود. هم‌چنین به گفته این شرکت، اگر این پاور استیشن را پس از شارژ، به مدت یک‌سال رها کنید، هم‌چنان ۶۲ درصد از ظرفیت باتری آن باقی خواهد ماند.

این نیروگاه متحرک برق، هم‌چنین به یک نوار نوری زیبا مجهز شده که هنگام استفاده در تاریکی، به‌کار خواهد آمد.

منبع:gadgetnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *