۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
toncoin
ارز دیجیتال

پشتیبانی از تراکنش‌های رمزارزی در تلگرام با پروژه جدید TON

با استفاده از رمزارز «تون کوین» (Toncoin) کاربران تلگرام می توانند به‌صورت مستقیم از داخل صفحه چت برای مخاطبان خود ارز دیجیتال بفرستند. بلاکچین TON می‌تواند بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از تراکنش‌ها پشتیبانی کند.

اکانت رسمی بلاکچین The Open Network یا TON در پستی در توییتر اعلام کرد که کاربران حالا می‌توانند به‌صورت مستقیم از داخل تلگرام برای مخاطبان خود Toncoin بفرستند. با این کار دیگر نیازی به ورود آدرس کیف پول ندارید و لازم نیست منتظر تایید تراکنش‌ها باشید.

در همین پست ویدیوی کوتاهی منتشر شده که نحوه استفاده از این پروژه را نشان می‌دهد. ابتدا باید بات Wallet را به منوی الصاق اضافه کنید تا گزینه مربوطه در دسترس قرار بگیرد. سپس با ورود به صفحه چت مدنظر خود، می‌توانید مقدار رمزارز را وارد کرده و آن را برای طرف مقابل ارسال کنید.

نحوه استفاده از Toncoin در تلگرام

این پروژه جدید اجازه می‌دهد تا حدود ۵۵۰ میلیون کاربر جهانی تلگرام بتوانند از یک سرویس پرداخت رمزارزی استفاده کنند. بسیاری از فعالان دنیای رمزارزها تلاش دارند تا فناوری بلاکچین را در اختیار عموم کاربران قرار دهند و به نظر می‌رسد که اقدام جدید پروژه TON هم تلاشی در جهت دستیابی به همین هدف است.

این پیام‌رسان قبلا در سال ۲۰۱۸ بلاکچین TON را توسعه داد تا رمزارز خودش موسوم به Gram را بفروشد. ولی تلگرام در نهایت در سال ۲۰۲۰ مجبور شد به خاطر فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فعالیت روی این رمزارز را لغو کند.

زمانی که تلگرام پروژه TON را کنار گذاشت، گروهی از توسعه‌دهندگان به سراغ آن رفتند و نام بلاکچین را از Telegram Open Network به The Open Network و نام توکن را از Gram به Toncoin تغییر دادند. «پاول دوروف»، مدیرعامل تلگرام دسامبر پارسال از این پروژه حمایت کرد. بنیاد TON که کنترل این پروژه را در دست دارد، چند هفته پیش موفق شد ۱ میلیارد دلار از طریق حمایت‌های مالی سرمایه جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *