۱۷ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
بلاک چین
ارز دیجیتال

پیش بینی زمستانی سخت تر برای ارزهای دیجیتال

با اینکه بازار ارز دیجیتال در هفته های اخیر به ثبات نسبی رسیده است برخی از کارشناسان به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۲ را دور از انتظار می‌‌دانند.

به گزارش بی‌این‌کرپیتو، کاتلین برایتمن (یکی از بنیان گذاران بلاک چین تزوس) عقیده دارد که شرایط بازار در زمستان ارزهای دیجیتال بدتر خواهد شد. او خاطرنشان کرد که صنعت نیاز به تطبیق‌ مجدد خود با جهانی با نرخ بهره بالاتر دارد.

برایتمندر مصاحبه با CNBC در ۲ نوامبر شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر را مقصر ایجاد بازار نزولی دانست. کاتلین اضافه کرد که ورود نقدینگی فراوان به سیستم، ارزش برخی از شرکت ها را به شدت کاهش داد. او برای مثال به اوپن‌سی اشاره کرد. حجم معاملات این بازار NFT در بازه سپتامبر ۲۰۲۱ تا سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۸۸ درصد کاهش یافت.

به عقیده برایتمن بازار به جای توجه به قیمت‌ واقعی دارایی‌ها، بیشتر بر ارزش گذاری بیش از حد شرکت های ارز دیجیتال متمرکز شده است.

بلاک چین تزوس بیشتر اعتبار خود را در میان معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از دست داد. تزوس ۸۴.۵ درصد از ارزش بالاترین سطح قیمت خود را از دست داد و با ارزش بازار ۱.۲میلیارد دلاری در جایگاه ۴۳ بازار قرار دارد.

تداوم زمستان ارزهای دیجیتال

به نظر برایتمن افزایش نرخ بهره استفاده از پول نقد را نسبت به سایر دارایی ها جذاب‌تر می‌کند و می‌تواند زمستان ارزهای دیجیتال را طولانی‌تر کند.

زمستان ارزهای دیجیتال

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس درباره زمستان ارزهای دیجیتال اظهارنظر کرد. ژائو دراین‌باره گفت:

ارزهای دیجیتال تنها دارایی‌های پایدار در این محیط دائما در حال تغییر هستند.

او همچنین درباره همبستگی ارزهای دیجیتال با سهام شرکت‌های فناوری و واکنش بازار به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو گفت:

هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می‌دهد و بازار سهام سقوط می‌کند، افراد پول نقد بیشتری می‌خواهند و بنابراین ارز‌های دیجیتال خود را خواهند فروخت؛ زیرا پایگاه کاربران هنوز هم‌بستگی بسیار بالایی با بازار سهام دارد.

چشم انداز آنچین از زمستان ارز دیجیتال

پلتفرم تحلیل آنچین گلس‌نود، زمستان فعلی ارزهای دیجیتال را با بازارهای نزولی قبلی مقایسه کرد. آنچین عقیده دارد که بیت کوین در حال تشکیل کف قیمت است و روند مشابهی با الگوهای نزولی گذشته دارد. اکنون که زیان های مالی زیادی به بازار تحمیل شده‌اند، آخرین قطعه باقی‌مانده از این پازل، زمان و در نهایت بی‌علاقگی سرمایه‌گذاران است. بازار نزولی ۲۰۱۴-۲۰۱۵ و ۲۰۱۸-۲۰۱۹ شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند. چرخه فعلی به مدت چهار ماه در حال ساختن کف قیمت است. این چرخه به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت؛ به‌ویژه اگر نرخ بهره همچنان افزایشی باشد.

زمستان ارزهای دیجیتال

یک روز پس از افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در روز چهارشنبه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاهش کوچکی را تجربه کرد. با ادامه‌یافتن افزایش نرخ بهره و فاز انباشت، ارزش کل بازار به ۱ و زیر ۱ تریلیون دلار می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *