۱۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
چراغ مطالعه هوشمند گوگل dLight؛ گجتی که احتمالا هیچوقت نمی‌توانید بخرید
گجت ها

چراغ مطالعه هوشمند گوگل dLight؛ گجتی که احتمالا هیچوقت نمی‌توانید بخرید

گوگل به تازگی از یک چراغ مطالعه رونمایی کرده است؛ هرچند که احتمالا هیچوقت کاربران عادی قادر به خرید چراغ مطالعه هوشمند گوگل dLight نخواهند بود.

گوگل در هر بخش مربوط به فناوری دستی بر آتش دارد و فرقی نمی‌کند که گجت مورد اشاره گوشی هوشمند، لپ‌تاپ و یا حتی گجت‌های مربوط به خانه هوشمند مثل اسپیکر و دماسنج باشد. بنابراین جای تعجب ندارد که گوگل اخیرا از یک چراغ مطالعه هوشمند رونمایی کرده است.

چراغ مطالعه هوشمند گوگل dLight؛ گجتی هوشمند برای کارمندان این شرکت

جالب است که گوگل نام dLight را برای گجت جدید خود انتخاب کرد که می‌تواند واژه‌های delight (شادی) یا the Light را به کاربر یادآوری کند. این لامپ کاملا به رنگ سفید است و روی یک پایه دایره‌ای شکل قرار گرفته است. نور نیز از یک بخش بیضی شکل خارج می‌شود.

کاربران میتوانند بر حسب نیاز، سری لامپ را بچرخانند تا به صورت مستقیم یا به سمت پایین قرار گیرد. Ben Gold، طراح گوگل که رونمایی از این لامپ هوشمند را به عهده داشت، اعلام کرد که dLight یک گجت خاص یا سری نیست؛ اما احتمالا هرگز در خارج از گوگل برای فروش عرضه نخواهد شد.

چراغ مطالعه هوشمند گوگل / خانه هوشمند

این لامپ هوشمند از همان طراحی مینیمالیستی معروف گوگل بهره می‌برد که می‌توان گفت با سایر گجت‌های خانه هوشمند گوگل سازگار است. همچنین مشخصا از دستار صوتی گوگل اسیستنت نیز پشتیبانی می‌کند و با برنامه Google Home سازگار است. لامپ مطالعه هوشمند گوگل آپدیت‌های نرم‌افزاری را هم به صورت OTA دریافت می‌کند.

در تنها تصویر منتشر شده از این محصول، هیچ کابلی دیده نمی‌شود؛ اما گوگل یک درگاه USB-C را روی بدنه دستگاه قرار داده است. تاییدیه FCC گوگل dLight نشان می‌دهد که این گجت به وای‌فای ۸۰۲.۱۱b/g/n ساخته شده توسط شرکت HCC Teletron مجهز شده است. این شرکت ظاهرا زیر مجموعه فاکسکان است.

در بخش پایینی این لامپ ۱۴ واتی یک کد QR قرار گرفته است که می‌تواند برای راه‌اندازی ساده‌تر باشد. ورودی dLight نیز ۲۴ ولت است. گوگل اعلام کرد که این لامپ مطالعه هوشمند را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای بهبود ویدیو کنفرانس و کار در خانه ارائه کرده است و به همین خاطر آن را فقط در اختیار کارمندان خود قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *