۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
ایراد امنیتی بزرگ در گوگل کروم
امنیت اینترنت و شبکه

کشف یک ایراد امنیتی بزرگ در گوگل کروم

یک ایراد امنیتی بزرگ در گوگل کروم که یک باگ روز صفر بوده اتست در آپدیت جدید گوگل برطرف شد. توصیه جدی می‌شود که همین حالا مرورگر خود را آپدیت کنید.

به دلیل وجود این ایراد امنیتی بزرگ تمامی کاربران مرورگر گوگل کروم در سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس باید جدیدترین به‌روزرسانی این مرورگر را نصب کنند. این ایراد امنیتی می‌تواند مورد سوءاستفاده هکرها قرار بگیرد.

این ایراد برای اولین بار در تاریخ ۳۰ اوت توسط یک منبع ناشناس به گوگل اعلام شد و این شرکت در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد:

«گوگل از گزارش‌هایی که می‌گویند آسیب‌پذیری CVE-2022-3075 مورد سواستفاده قرار گرفت، آگاه است».

مسئولان گوگل اعلام کردند که ظرف چند روز آینده با یک بروزرسانی که در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت این ایراد را برطرف می‌کنند.

به منظور دستیابی به اطلاعات بیشتر در این خصوص باید تا زمان نصب این به‌روزرسانی توسط اکثر کاربران گوگل کروم صبر کرد.

با توجه به شواهد این ایراد امنیتی مرتبط با «اعتبارسنجی ناکافی داده‌ها» در کتابخانه Mojo است. این کتابخانه پیش از این توسط مرورگر کرومیوم استفاده شده و کروم هم مبتنی بر آن ساخته شده است.

آپدیتی برای حل ایراد امنیتی بزرگ در گوگل کروl

ایراد امنیتی بزرگ در گوگل کروم

برای راه‌اندازی به‌روزرسانی به نسخه ۱۰۵.۰.۵۱۹۵.۱۰۲، کلیه کاربران کروم باید یک بار مرورگر خود را بسته و مجدداً آن را باز کنند.

برای اظمینان از انجام بروزرسانی:

به بخش منو رفته و از آن جا قسمت Help را انتخاب کنید، بعد از قسمت Help وارد بخش About Google Chrome شوید می‌توانید به نسخه مرورگر خود دست پیدا کنید.

 

این ششمین باگ روز صفر کشف شده کروم در سال جاری میلادی است. پیش از اعلام این ایراد نیز آخرین بار در اواسط ماه اوت (اواخر مرداد ماه) یک آسیب‌پذیری دیگر در این مرورگر گزارش شد که به شکل جدی مورد سوءاستفاده هکرها قرار گرفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *