۰۹ بهمن ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
استارلینک در ایران
اینترنت و شبکه

۸۰۰ دستگاه استارلینک در ایران فعال است

مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی به نقل‌ از یک مقام مسئول اعلام کرد در حال حاضر ۸۰۰ دستگاه استارلینک در ایران فعال است.
استارلینک در ایران

ایلان ماسک چند روز پیش از فعال بودن ۱۰۰ دستگاه استارلینک در ایران خبر داد که به نظر می رسد این آمار فراتر از ادعای ماسک است.

فروش تجهیزات استارلینک در ایران

«مهدی محبی»، فروش تجهیزات اینترنتی ماهوارهای استارلینک در تهران را تأیید کرد و گفت: «خرید و فروش این کالا غیرقانونی است.»

محبی دستگاه‌های فعال استارلینک در ایران را به نقل از یک مقام مسئول تا ۸۰۰ عدد عنوان کرد و افزود:

«ورود این دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق است و به همین علت امکان استفاده از این دستگاه رشد زیادی خواهد داشت.»

جلوگیری از فعالیت دستگاه های استارلینک در حوزه وزارت ارتباطات است، محبی از دستگاه‌های مربوط خواست تا ورود این تجهیزات به کشور را مدیریت کنند.

استارلینک در ایران

محبی اواسط مردادماه سال گذشته هشدار داد که اگر دولت تجهیزات استارلینک را وارد نکند، قاچاقچیان این کار را می‌کنند. حالا با ورود تجهیزات استارلینک این پیش بینی او تحقق یافت.

«ایلان ماسک»، مؤسس شرکت اسپیس ایکس چند روز پیش با انتشار توییتی اعلام کرده بود حدود ۱۰۰ دستگاه استارلینک در ایران فعال است. اما در واقعیت بیشتر از ۸۰۰ دستگاه گیرنده اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران فعال شده است.

گفتنی است «عیسی زارع‌پور‌» هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره اینترنت ماهواره‌ای و فعالیت آن در ایران، سخنان گذشته خود را تکرار کرد و اظهار داشت: «قبلاً هم عرض کردم از فعال‌شدن اپراتورهایی که اینترنت را به‌صورت ماهواره‌ای ارائه می‌کنند، استقبال می‌کنیم. همین الان هم دو-سه تا اپراتور هستند که در نقاط دورافتاده روستایی، از اینترنت ماهواره‌ای آن‌ها استفاده می‌کنیم.»

او تأکید کرده بود هر‌ اپراتور اینترنت ماهواره‌ای که طبق قوانین بین‌المللی بخواهد در ایران فعالیت کند، باید لندینگ رایت یا قواعد کشور را رعایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *