۰۹ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران
پایان چرخه نزولی بیت کوین
ارز دیجیتال

نشانه هایی از پایان روند نزولی بیت کوین

با توجه به اینکه بخش قابل‌توجهی از هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین از بازار خارج شده‌اند و سهم هولدرهای بلندمدت از عرضه درگردش به سطوحی رسیده است که پایان چرخه‌های نزولی قبلی بیت کوین در آن به ثبت رسیده بود نشانه هایی از پایان روند نزولی بیت کوین است.

کوین دسک اعلام کرد:

در حال حاضر نشانه‌هایی از خستگی فروشندگان در بازار بیت کوین دیده می‌شود و شرایطی را به وجود آورده است که می‌تواند نشانه هایی از پایان روند نزولی بیت کوین باشد.

شاخص Realized losses یا زیان ناشی از فروش هولدرهای بیت کوین، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران تا چه حد از افزایش قیمت در آینده نا امیده شده و دست به فروش زده‌اند.

فروپاشی شبکه تِرا و سقوط ارزش توکن‌های «UST» و لونا در اردیبهشت سبب شد تا ضرر تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران بیت کوین در یک بازه زمانی ۳۰ روزه به ۲۸ میلیارد دلار برسد.

آن‌طور که از آمارهای پلتفرم تحلیلی گلسنود پیداست، پس از سقوط قیمت بیت کوین به سطوح اوج تاریخی سال ۲۰۱۷ در ۱۸ ژوئن امسال نیز ضرر تحقق‌یافته ۳۰ روزه بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود در ۳۶ میلیارد دلار افزایش یافت.

 پایان روند نزولی بیت کوین
شاخص ضرر تحقق‌یافته هولدرهای بیت کوین.

زمانی که سرمایه‌گذاران خرد و کوتاه‌مدت در جریان  فروش‌های سنگین از بازار کنار می‌کشند، اشباع هولدرهای واقعی یا گروهی از سرمایه‌گذاران که به نوسانات مقطعی اهمیت نمی‌دهند و به افزایش قیمت در بلندمدت امیدوار هستند بیش از پیش به چشم می‌آید.

هرچه تعداد هولدرهای بلندمدت بیشتر باشد، قیمت بیت کوین ثبات بیشتری را تجربه خواهد کرد و در چنین شرایطی می‌توان گفت احتمال رسیدن به پایان روند نزولی طولانی‌مدت قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

بیش از ۸۰ درصد از بیت کوین‌های موجود در آدرس هولدرهای این ارز دیجیتال در حال حاضر بیشتر از سه ماه عمر دارد و آخرین بار بیشتر از سه ماه قبل جابه‌جا شده است و این یعنی فروش‌های گسترده انجام‌شده در ماه‌های مه و ژوئن تقریباً تمام هولدرهای کوتاه‌مدت را خسته کرده

پایان روند نزولی بیت کوین

سهم هولدرهای بلندمدت (بیش از ۳ ماه) از ارزش دلاری عرضه درگردش بیت کوین.

مقایسه داده‌های مربوط به پایان روند نزولی بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ با داده های حال حاضر نشان می دهد، پایان تمام این چرخه‌های نزولی زمانی رخ داده است که سهم هولدرهای بلندمدت از ارزش دلاری عرضه درگردش بیت کوین به بیش از ۸۰ درصد رسیده بود.

گلسنود در گزارش خود نوشته است:

با وجود شرایط بسیار چالش‌برانگیز جهان از منظر اقتصاد کلان و مسائل ژئوپولیتیکی (درگیری روسیه و اوکراین)، حضور هولدرهای بلندمدت و جدی بیت کوین در حال اوج‌گیری بوده و به همین خاطر می‌توان این را پذیرفت که یک کف قیمتی واقعی در حال شکل‌گیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *