۱۰ آذر ۱۴۰۱
قائمشهر ، مازندران ، ایران

فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی متاورس برای ایجاد مشاوره از راه دور با پزشکان ایده‌ای فوق‌العاده است. به گزارش  کوین‌دیلی، شرکت مراقبت‌های بهداشتی گروه تامبی (Thumbay Group) در چند ماه آینده اولین بیمارستان متاورسی خود در جهان را در امارات متحده عربی راه‌اندازی خواهد کرد.

مدیران این شرکت معتقدند که این موضوع به گردشگری سلامت نیز کمک خواهد کرد، زیرا بیماران می‌توانند پیش از انتخاب بیمارستان یا مرکز درمانی، امکانات را بررسی کنند.

بیماران می‌توانند از طریق آواتارهای خود در این بیمارستان های مجازی حضور داشته باشند و از پزشکان خود مشاوره بگیرند.

برای ارائه خدمات گردشگری پزشکی، به بیماران اجازه می‌دهند ببینند که این بیمارستان ها چه امکاناتی دارند و بیمارستان مانند آن چیزی که در متاورس دیدند، خواهد بود.

 بیمارستان متاورسی

خدمات اولین بیمارستان متاورس

گروه تامبی در این بیمارستان مجازی، خدمات خود به بیمارانی که حداقل شش ماه بستری بوده‌اند/شده‌اند یا فلج هستند و همچنین کمک به بیماران دارای معلولیت دائمی را در قالب فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازیمتاورس ارائه می‌کنند.

تامبی در این رابطه توضیح می‌دهد:

«بیمارستان به این دسته از افراد هدست واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می‌دهد تا بتوانند خانه‌هایشان را ببینند. به عنوان مثال، یک فرد سریلانکایی که پس از تصادف فلج شده و تمام حرکات حسی خود را از دست داده و فقط مغزش کار می‌کند، برای مدت طولانی با ما بوده است. او با استفاده از فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می‌تواند تجربه حضور در اتاق خود در سریلانکا را داشته باشد و به صورت مجازی از آن بازدید کند. این امر به بیماران انگیزه می‌دهد و آن‌ها را امیدوار می‌کند.»

نایب رئیس گروه Thumbay همچنین فاش کرد که آن‌ها در سیستم‌های بیمارستان از هوش مصنوعی نیز استفاده می‌کنند تا شماره خودرو بیماران و چهره آن‌ها هنگام ورود تشخیص داده شود.

در نهاایت در مورد هزینه‌های این بیمارستان مجازی هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است، اما احتمالا با هزینه دریافتی از سوی اپراتورهای مراقبت‌های بهداشتی مطابقت خواهد داشت.